10277130_10153918386558637_4699072598916872234_n

Erzurum Dernekler Federasyonu seçiminde birlik beraberlik mesajı

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Genel Kurulu’nda siyasilerden ve dernek başkanından birlik beraberlik mesajı verildi.

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu 5. Olağan Genel Kurulu Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Okumuş birlik ve beraberliğe vurgu yaptığı konuşmasında siyasetin nezaket kuralları içerisinde yapılması gerektiğini belirtti. Farklı partilerde olmakla birbirimizin düşmanı olmadığınızı ifade eden Okumuş, STK’ların ülkenin birliği bütünlüğü için gerektiğinde sesini yükseltmesi gerektiğini söyledi. Okumuş, bu devleti şehitlerimize borçlu olduğumuzu belirterek birlik beraberlik çağrısı yaptı. Toplantı salonunun hınca hınç dolmasının her türlü siyasi görüşteki insanların birlik ve beraberliğini gerçekleştirdiğini, bunun da göstergesinin toplantıyı birçok kişinin yer bulamayarak ayakta takip etmesi olduğunu anlatan Okumuş, katılımcılara teşekkür etti.

12644657_10153918387228637_1756773185493826254_n (2)

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu yaptığı konuşmada tarihe yön veren bir medeniyetin ve bu medeniyetin kadim bir şehrinin çocukları olarak ülkenin milli birlik ve beraberliği için Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda ve Erzurum Kongresiyle Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi yine üzerlerine bir görev düştüğünde hazır olduklarını söyledi. Manisa AK Parti Milletvekili Hüseyin Kocabıyık 2. bir Erzurum Kongresi yapılması durumunda bunun cezalandırma kongresi olacağını belirterek ülkenin birlik ve bütünlüğünü tehdit eden iç ve dış unsurlara ülkenin birliği ve bütünlüğünü bozmamaları konusunda uyardı.

Genel Kurulun ilerleyen saatlerinde programa katılan CHP İzmir milletvekili ve CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır da yaptığı konuşmada ülkenin geçmekte olduğu zor dönemle ilgili olarak yitirmeye başladığmıız sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yeniden tesis edilmesi gerektiğini söyledi. Sındır, etnik veya inanç temelli ayrıştırma yerine sevgiyi, hoşgörüyü koyabilme iradesine sahip olduğumuzu, geçmişte bunu başardığımızı ve yine başaracağımızı ifade etti.

25 dernekle ve 280 delegeyle başladığı federasyon yürüyüşünü önce 33 dernek 280 delegeye, sonra 40 dernek ve 468 delegeye ve 5. dönem 50 dernek ve 605 delegeye çıkarma başarısı gösteren Başkan Muzaffer Okumuş tek listeyle girdiği seçimle yeniden üç yıl daha başkanlığa seçildi. Okumuş Erzurum Evi projesi gibi ticari ağırlıklı projeleri hayata geçirmek için federasyona bağlı iktisadi kalkınma vakfı kurulması için yetki talebinde bulundu. Talep oy birliği ile verildi. Söz alan Dünyaca ünlü saç tasarım uzmanı Harun Cici’nin ihtiyaç sahipleri için uygun koşullarda konut temini için kooperatif kurulması teklifinin de yerinde olduğunu belirten Başkan Okumuş, yeni seçilen yönetim kurulu üyeleriyle üç gün kampa gireceklerini, geçmişi ve geleceği gözden geçireceklerini söyledi.

Oylama öncesinde Mahmut Arı, Mithat Papağan, Sabri Çoruh gibi ses sanatçılarının verdiği Erzurum’a ait türkülerle katılımcılar güzel dakikalar yaşadı. Yine İzmir Erzurum Kültür ve Dayanışma Gsk Derneği bünyesindeki folklör grubunun gösterisi büyük alkış aldı.

12654278_10153918387488637_2942798948637201050_n

Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu.

Dr. Metin Yaşar, Ömer Gündüz, Mehmet Atiş, Haşim Işık, Hakan Öztürk, İhsan Gülle, Abit Eser, Erol Körüklü, Remzi Öztürk, Ercan Biçer, Sabri Çoruh, Mikail Aslan, Bünyamin Demir, Cezmi Dilekmen, Sürmeli Demir, Mansur Aslan, Necdet Durmuş, Muhsin Gircuda, Cumhur Tüzemen, Mahsun Vural, İlhami Çakar, Ömür Yetimoğlu, İrfan Aksoy, Cemal Kalkan, Kamer Karaman, Turabi Erdal, Cevat Maral, Yavuz Ceylan, Halim Bütün, Bilal Kırkpınar, Zakir Salmanoğlu, Hüsnü Tuna, Dilek Yıldız Büyükdağ, Edip Söğütlü, Naim Küçükmorkoç, Sinan Gültekin, Emrullah Aksakal, Sırrı Özdemir, Adem Uyanık, Harun Cici, Erkan Deniz, İbrahim Bizkevelci, A. Celil Yalçın, Cemal Yıldırım, Mücahit Yaver, Seyfullah Aras, Hüseyin Demirtaş, Yasin Uğurlu, Fikri Avcı, Mustafa Cihanbeylerde, Ahmet Palandöken, Ahmet Tatar, Hikmet Çelik. İzmir Basının güzide isimlerinden Macit Sefiloğlu da yönetim kuruluna giren isimlerden biri oldu. Yönetim Kurulu’nda işadamları İlhami Çakar, Mehmet Atiş, Halim Bütün, Harun Cici gibi isimler dikkat çekti.

Yorum Yazın