Ödemiş Belediyesi yeni yılın ilk günlerinde “Emeklilere Konut Edindirme” projesi için müracaatları kabul etmeye başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile ilçede yapılması planlanan emeklilere toplu konut projesi için ön başvurular alınmaya başlandı. Ödemiş Belediyesi hizmet binası zemin katında oluşturulan ön kayıt masası 4 Ocak -5 Şubat 2016 tarihleri arasında müracaatları kabul edecek. İlgiler; nüfus cüzdanı ve SGK’dan alınmış belge ile birlikte yetkililer tarafından verilen başvuru formunu doldurarak müracaat edebilirler. Projeden sadece emekliler ve dul olan eşi faydalanabiliyor.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem yaptığı açıklamada; “İlçemiz; gerek konumu, gerekse doğal güzellikleri ve yaşam standartları bakımından vatandaşlarımızın emekli olduktan sonra ikamet etmeyi tercih ettiği bir şehirdir. TOKİ işbirliği ile yapmayı planladığımız emeklilere toplu konut için ön başvurular başladı. Müracaatta doldurulan formlarla, konutların kaç metrekare ve nasıl olacağı belirlenecek. Talebe göre TOKİ tarafından konutlar yapılacak” dedi.

Yorum Yazın