231

 Ödemiş Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mutahhar Şerif Başoğlu Huzurevi sakinlerinden Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli uzanıyor. Huzurevi sakinlerinin el emeği, göz nuru ördükleri çorap, patik, bere ve başörtüleri hazırlanan kolilerle Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine gönderiyor.

 Huzurevinde kalan dört kadın Türkmenlere yardım edebilmek için çorap, batik, bere örüyor.  Huzurevi sakinlerinden 85 yaşındaki Ayşe Karahan; “Her gün televizyonda izliyoruz. Türkmen kardeşlerimiz bu kış gününde çok zor durumdalar. Bizlerin elinden gelen de sadece örgü örebilmek. Ördüğümüz patik, çorap, bereler umarım bu soğuk günlerde onları bir nebze olsun ısıtır” dedi.

 İkinci tır için yardımlar toplanmaya devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Ödemiş Belediyesi öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla toplanan yardımlar bir tır aracılığıyla gönderilmişti. İkinci bir tır için yardımlar toplanmaya devam ederken, Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce de tıbbi sarf malzemeler hazırlanıyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar da 0 232 545 13 37 numaralı telefondan Zabıta Müdürlüğü’ne ulaşabilir.

Yorum Yazın