Bekle den Faşizan Yaklaşıma Tepki !!!
Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İzmir’in Selçuk ilçesin de Roman Vatandaşlarımız üzerinden Selçuk Belediyesi ve Chp İzmir Milletvekili Özcan Purcu’nun girdiği tartışma Hakkında açıklamada bulundu.


Geçtiğimiz günlerde Kamuoyuna yansıyan, Chp li Selçuk Belediyesi ve Chp İzmir Milletvekili Özcan Purcu arasında yaşanan tartışma ile alakalı, Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle yaptığı açıklamada; CHP’li Selçuk Belediye Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Özcan Purcu arasında yaşanan çıkar çatışmasına Roman kardeşlerimizin alet edilmesine gönlümüz razı değil. Olayı kısaca özetlememiz gerekirse; Kara kışın ortasında Selçuğun Belevi bölgesine bir grup Roman Vatandaşımız gelerek kendilerine gösterilen yerlere çadır kuruyorlar, başlangıçta ilçe Belediyesi tarafından Resmi yazışmalar yolu ile kendilerine izin veriliyor. Ama sonradan ne oldu ise birden İlçe belediyesi aldıkları tüm karaları unutup bu soğukta Çadırlarda kalan, kendilerine sığınmış bir avuç gariban Roman vatandaşımızı ilçeden kapı dışarı etmeye çalışmıştır.


Şahsen bu olayı Klasik Chp zihniyetinin bir ürünü olarak görüyorum. Chp nin Vekili ayrı telden çalıyor Belediye başkanı ayrı telden çalıyor. Bu olayda tüm sorumluluk önceden tüm izinleri veren İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk belediyesindedir. Belediyeler ipe un seriyor! Tam bir Chp taktiği “Önce yapacağım deyip sonra vaz geçmek” Sebep her ne olursa olsun Kışın ortasında İlçeye sığınan Romanların mağdur edilmemesi lazım. Tavsiyem Romanların haklarını gözetmek için seçilmiş Roman Milletvekili Özcan Purcu, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İlçe Belediye Başkanı bir an evvel toplansın ve bu işe bir çözüm bulsun. Kimse! Tıpkı diğer tüm vatandaşlarımız gibi bu ülkenin vatandaşı olan Romanları kendi aralarındaki çıkar çatışmasına alet etmeye çalışmasın. Buna Ne şahsım, ne parti yönetimimiz ne hükümetimiz müsaade edemez, etmeyeceğiz de!
Bu iş meclis kürsüsünden resim sallamaya benzemez


CHP İzmir Milletvekili Özcan Purcu, her fırsatta TBMM kürsüsünden elinde resimlerle çıkıp Hükümetimizi eleştiriyor. Romanlar ile alakalı Ne yaptınız? diyor. Bir kez daha hatırlatayım! Ülkemiz tarihinde Romanlar ile alakalı; Temel Hak ve Hürriyetler yönünden yaşam koşullarının iyileştirilmesi yönünden, ne yapıldı ise hep Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda Roman açılımı kapsamında açıkladığımız, Roman Stratejik Eylem planının birinci aşaması ile birçok iyileştirme projesinin temellerini atmıştır. Şimdide geçtiğimiz hafta, TBMM meclis plan bütçe komisyonunda açıklanan Roman stratejik eylem Planın ikinci kısmı ile de daha görünür bir şekilde Roman Vatandaşlarımızın ülkenin tüm İmkânlarının dan eşit bir şekilde yararlanması sağlanacaktır.

Bu iş TBMM kürsüsünden Hükümetimizi eleştirip, kürsüden resim sallamaya benzemez. Sahaya çıkıp elle tutulur ne yaptınız onu söyleyin. Aslında ne yaptığınız ortada kendi partinize ait bir belediyede dahi Roman vatandaşlarımız için söyledikleriniz, yapmaya çalıştıklarınız Chp nin Romanlar ile alakalı tavrını ortaya koymaktadır.
Vatandaşlarımız Her şeyin farkında


Her zaman feraset sahibi olan vatandaşlarımız, Bir kez daha sizin Parti içi çıkar çatışmasınız sebebi ile Romanlar hakkındaki duruşunuzu, Romanlara bakış açınızı görmüş oldu. Bu tartışma Roman vatandaşlarımızı ve en çok da kadim bir geçmişe sahip, misafir Perver ve Hoşgörü timsali Selçuk halkını çok rahatsız etmiştir. Klasik tabirle Selçuk’ta yaşananlar bir kez daha sizin gerçek yüzünüzü ortaya çıkarmıştır.

Son olarak, Selçuk da etnik köken farklılığı gözetmeden hiçbir vatandaşlarımızın zarar görmemesi için harekete geçtiğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururum.

https://www.youtube.com/watch?v=qF7qk-Zmb4w&feature=youtu.be

https://youtu.be/qF7qk-Zmb4w

Yorum Yazın