Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nin şampiyonluk adaylarından Ekiz Yumurta Foça Basketbol kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Yeşil Beyazlılar Süper Lig ekibi İstanbul Üniversitesi’ nden Kübra Dicle’yi kadrosuna kattı.

Foça temsilcisinin tecrübeli Antrenörü Erman Okerman Kübra transferiyle pota altı rotasyonunu güçlendirdiklerini belirterek Esra Şencebe’den sonra nokta atış bir transfer daha yaptıklarını vurguladı. Transfer süresinin Mart ayının sonuna kadar olduğuna değinen Okerman aynı kalitede oyuncu bulmaları durumunda transferlerin devam edeceğini açıkladı.

Foça temsilcisine gelme nedenini organizasyon kalitesi ve kulübün hedefleri olarak gösteren Kübra Dicle ise takımda çok iyi bir aile ortamının bulunduğunu ve Foça’ya adapte olmasının çok zor olmadığını söyledi. Başka kulüplerden de transfer teklifi geldiğini ancak basketbol anlamında kendisini geliştirmek için Ekiz Yumurta’yı seçtiğini belirten genç oyuncu Yeşil-Beyazlı formayla Süper Lig’e dönmek istediğini söyledi.

24 yaşında ve 1,87 boyundaki Kübra İstanbul Üniversitesi altyapısından yetişti, kiralık olarak Nesibe Aydın, Edirnespor, Mersin Üniversitesi ve BGD’de forma giydi.

kubra_dicle2 kubra_dicle3 kubra_dicle4

Yorum Yazın