Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi, terör mağduru çocuklar için seferber oldu.

thumbnail_AliMusaBina_2 (1)

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bin kolilik erzak ve bayramlık kampanyası düzenleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi, toplanılan bağışlarla çocukların yüzünü güldürecek. İnsani Yardım Derneği (İZYAD) İzmir Şubesi ile beraber yürütülen kampanya kapsamında bağışçılar 100 TL karşılığında bir çocuğun kıyafet bedelini karşılayabilecekler.

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Yürütülen kampanya dahilinde Diyarbakır Lice’de terör mağduru bin 500 çocuk için bayramlık, erzak, kırtasiye ve oyuncaktan oluşan 2 TIR yardım malzemesi toplayacaklarını söyleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, “İHH ile geçtiğimiz yıl da benzer bir yardım kampanyası yürütmüş, çocukların bayram sevincine ortak olmuştuk. Bu yıl da çocuklarımıza bayramlığın yanı sıra erzak, kırtasiye ve oyuncak yardımında da bulunacağız. Biliyoruz ki yetim gülerse dünya güler. Bu anlayıştan hareketle, yalnızca 100 TL karşılığında bir yetim çocuğun ihtiyaçlarını karşılayabilir, kampanyamıza destek olabilir ve yetimlerin bayram sevincine ortak olabilirsiniz” dedi.

Kampanya kapsamında bir yetim giydirmenin bedeli 100 TL olarak belirlenirken, kırtasiye 50 TL, oyuncak yardımı ise 30 TL olarak belirlendi. Bağışta bulunmak isteyenler Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube ya da İZYAD İzmir Şubesinden detaylı bilgi alabilecek.

Yorum Yazın