Eğitim-Bir-Sen İzmir, Türkiye Buluşmasına tam kadro katıldı

Eğitim-Bir-Sen Teşkilatının Büyük Türkiye Buluşması, kuruluşunun 24. Yıl dönümünde Antalya’da gerçekleştirildi. Büyük Türkiye buluşmasına Eğitim-Bir-Sen İzmir teşkilatı da tam kadro katıldı.

Büyük Türkiye buluşmasına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Eğitim-Bir-Sen Onursal Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, eğitim alanında faaliyet gösteren 15 farklı ülkenin eğitim sendikalarından 36 temsilcinin ve Teşkilatın 81 il ve ilçelerinden gelen Şube yönetimleri, ilçe temsilcileri, temsilci vekilleri, kadın komisyonları ile 3000’e yakın kişinin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen Büyük Türkiye Buluşmasına İzmir Eğitim-Bir-Sen teşkilatı da tam kadro katıldı.

Büyük Türkiye Buluşmasında konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, herkesin özgürce, kardeşçe ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesinin mücadelesini verdiklerini ifade ederek, “Bunu sadece kendi ülkemiz için değil, tüm dünya insanları için talep ediyor ve bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Bina: Eğitim-Bir-Sen Yeni Anayasa Talebinin Öncüsüdür

Büyük Türkiye Buluşması ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, Eğitim-Bir-Sen’in varlığıyla, büyüklüğüyle, fikirleri, tepki ve teklifleriyle Türkiye’de her türlü ötekileştirmeye karşı çıktığını, teröre, vesayete, darbeye ve darbecilere karşı ortak duruşun simgesi olduğunu söyledi. Bina, “Sendikamız, 24 yıllık tarihi boyunca Türkiye’de milli iradenin hakim olması için çaba göstermiş, bu anlamda milletin en gür sesi olmuş ve milli iradeye yönelik bütün tehditler karşısında dik durmuştur. Bugün de demokratik dönemlerin özgür havasını yansıtan milli ve sivil bir anayasa bir anayasa için yine öncülük etmekte, milletin talep ve beklentilerine tercüman olmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Hain Terör Saldırısını Nefretle Kınıyoruz

Ankara’da ve Diyarbakır’da askeri servis araçlarına yönelik terör saldırıları ile ilgili değerlendirmelerde de bulunan Bina, “Ülkemize, milletimize, güvenlik görevlilerimize ve ortak geleceğimize yönelen bu haince saldırıları lanetliyor, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Bu alçak terör örgütlerine karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlikte mücadele etmeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Yorum Yazın