En sağda Hamza Dağ%2c Yanında kürek tutan Ali Musa Bina Program tabela Program_genel

-Eğitim-Bir-Sen İzmir, bin fidanı toprakla buluşturdu

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi, İzmir Uzundere mevkiinde bin fidanı toprakla buluşturdu.

Şube Başkanı Ali Musa Bina ev sahipliğindeki fidan dikme etkinliğine AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube eski Başkanı Abdurrahim Şenocak, ilçe milli eğitim müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve sendika üyeleri aileleriyle katıldı.

Memur Sen Konfederasyonu tarafından “81 ilde hedef bir milyon fidan” sloganıyla başlatılan Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı Projesi çerçevesinde, fıstıkçamı ve mavi servi fidanlarının toprakla buluşturulduğu etkinlikte konuşan Ali Musa Bina, “Uzundere’de bin fidan dikerek yarınlara ve evlatlarımıza güzel bir dünya bırakabilmeyi istedik. Eğitimciler olarak yaşadığımız hayatın ve coğrafyanın sorunlarına çok daha duyarlı bir kitleyiz. Dolayısıyla üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz” dedi. “Hayatın her alanındayız”

Konuşmasının devamında, Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Bina, “Birçok ülkede, hatta ülkemizin dibinde bir yangın sürüyor. Oradaki insanlara Merhamet TIR’ları kampanyamızı düzenledik. Böylelikle hayatın her alanına duyarlı olduğumuzu gösteriyoruz. Gerek Bayırbucak Türkmenleri’ne, Doğu ve Güneydoğu’da terör mağduru Kürt kardeşlerimize sahip çıkabilmek için yardım kampanyası düzenledik. En son İzmir’den 157. TIR’ırımızı bölgeye gönderdik. Bugün de hayatın bir başka alanına yönelik çalışmamız var. Çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

“Terör bizi yıldırmayacak”

Bina, açıklamalarının devamında şunları kaydetti: “Bin yıllık tarihimizde biz terörden diz çökmeyen bir milletiz. 1000 sene öncesinde de 500 sene öncesinde de Abdülhamit devrinde de hainler her zaman vardı. Bu ülke üzerinde her zaman hesaplar vardı. Ama hamdolsun. 1000 yıllık kadim medeniyetin temsilcisi olarak Türk halkı kimliği altındaki bizler hiçbir zaman hainlere zalimlere boyun eğmedik, diz çökmedik. Var olduğumuz müddetçe dimdik ayakta durmaya memleketimizdeki ve dünyadaki tüm mazlumlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Teröre karşı mücadelemiz ve mazlumlara yardımlarımız devam edecek. Bugün burada hiç bir şeyin biz yıldıramadığını da göstermiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Fidan dikimi ardından Yaşam Park piknik alanında bahar buluşması gerçekleştiren Eğitim-Bir-Sen’liler piknik yaparak baharı karşıladı.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın