Ege Üniversitesi (EÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda görevli akademik ve idari personellerden oluşan koro “Bahar Konseri” verdi. Mesai saatleri dışında hazırlanıp sahne alan koro yerli ve yabancı canlı performansıyla dinleyenleri mest etti.
EÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen Bahar Konserine EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Yücel, akademisyen, öğrenci ve idari personellerle aileleri katıldı. Yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede mesai saatleri dışında EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Nesem Yenipazar ile hazırlanan koro yerli ve yabancı parçaları seslendirdi. Akademik ve idari personelden oluşan koronun parçalarına salondakiler de eşlik etti. “Bir günah gibi”, “Pervane”, “Sway”, “La Bamba” gibi pek çok parçanın seslendirildiği gecede renkli görüntüler oluştu.
Ege Üniversitesinde benzer görüntülerin artarak devam edeceğini söyleyen Rektör Budak, “Üniversitemizde artık huzur ve güven ortamı var. Yabancı Diller Yüksekokulumuzu çevreleyen ve hoş olmayan bir görüntüye neden olan tel çitleri akademisyen ve öğrencilerimizin de görüşleriyle kaldırdık. Benzer durumdaki noktalarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Huzur içinde bilim üretmek ve geleceğimizin teminatı gençlerimizi ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeleri için iyi bir şekilde yetiştirmek istiyoruz. Muhteşem bir konser dinledik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Özlediğimiz bir tabloydu ve önümüzdeki günlerde böyle tabloları sık sık göreceğiz” diye konuştu.

Yorum Yazın