Üniversitelere akademik internet hizmeti sunan TÜBİTAK Ulusal Ağ ve Bilgi Merkezinin (ULAKBİM) kendi fiber alt yapısını oluşturmak amacıyla başlattığı proje kapsamında, Ege Üniversitesi internet hızını yükseltme ve sınırsız kullanım imkanına kavuşuyor.
Üniversitelerin internet taleplerine cevap veren ULAKBİM kendi fiber altyapısını oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında İzmir’de ilk olarak Ege Üniversitesinin internet alt yapısını güçlendirecek çalışmalar başlatılıyor. Büyükşehir Belediyesi ile yapılan görüşmeler sonucu fiber kabloların döşenmesine kısa süre sonra başlanacak. Proje ile İzmir’de toplam 25 kilometre fiber kablo döşenecek.
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, çağımızın en önemli gereksinimlerinden biri haline gelen internetin eğitimde de vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın internet aracılığı ile tüm dünyaya ulaşabilmesi çok değerli. Kampüsümüzde internet kullanımını daha da kolaylaştırmak için yeni adımlar atılmaya başlanmıştı. ULAKBİM’in bu projesi ile Ege Üniversitesi Kampüsü’nde sınırsız ve hızlı internet alt yapımız çok daha güçlenecek. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yazın