İzmir Gaziemir Gazi Umurbey Anaokulu öğretmeni Gönül ŞENSOY KAPLAN’ ın proje ortağı olduğu ‘’Montessori Kozmik Yaşam’’ e-Twinning projesinin 3 boyutlu baba -çocuk tuval sergisi İzmirpark AVM de sergilendi.

Sergiye Gaziemir İlçe Milli eğitim Müdürü Ogün DERSE,İlçe Milli Eğitim Şube Müdür yardımcısı Betül YILDIZ, Gazi Umurbey Anaokulu müdürü Dilara KAPLAN  diğer okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Sergide Kozmik Yaşam konulu eserler babalar ve çocuklarının  3 boyutlu tuval tasarımları  ile sergilendi. Sergide  Gönül ŞENSOY KAPLAN paydaşı olduğu e twining projesi hakkında şu ifadeleri kullandı

30 ‘u aşkın kozmik eğitim çalışmaları yapıyoruz.

Türkiye’den  10 , 2 Hırvatistan, 1 Polonya, 1 İtalya, 1 Romanya  toplam 15 ortak ile çalıştıklarını, Kozmik eğitim çalışmalarının doğa ile ilgili tüm konuları ele aldığını,bu çalışmalar içerisinde Ocak ayından bu yana evreni, galaksileri, gezegenleri, Dünyamızı, canlı türlerini, bitki ve hayvan çeşitliliğini ve insanı konu alan 30 ‘u aşkın kozmik eğitim çalışmaları yaptıklarını, projede sunduğumuz tüm konu başlıklarını esas alarak çocuk baba ilişkisi temelli 3 boyutlu baba -çocuk tuval sergisini düzenlediklerini ve ziyaretçilerin beğenilerine sunduklarını dile getirdi. Ayrıca bu çalışmalar ile çocuklara somuttan soyuta, yakından uzağa, çocuğa öncelikle yaşadığı çevreyi tanıttıklarını böylece çocukların yaşadıkları dünyayı tanımasına ve keşfetmesine, doğanın önemini kavramasına, doğayı ve doğadaki yaşayan tüm canlıları sevmelerini ,yaşamlarına saygı duymaları gerektiğinin bilincini oluşturmaya çalıştıkları dile getirdi.

Bu çalışmaların final ürünü olarak Türkiye’den tüm ortaklarımızın katılımı ile gerçekleşecek büyük sergimizin proje kurucularımız olan Tuğba CEBİROĞLU ve Gamze Karaca tarafından Samsun’da açılacağını bildirdi. Kapanış sergisi olacak olan büyük sergiye Türkiye’de bulunan her ortağın üç eserini Samsun’a gönderilecek.              Sergide konuşmalarını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün DERSE  ve okul müdürü Dilara KAPLAN öğrencilere, öğretmenlerine ve velilere emeklerinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını dilediler. Çocuklarda sergiye gelen ziyaretçilere mesaj olarak Neşet Ertaş’ın ‘’Yolcu ‘’ türküsünü söyleyerek hoş geldin dediler. Gösteri ve sergi Avm ye gelen ziyaretçiler  tarafından da beğeni topladı.  Sergimiz için emek veren ve ziyarete gelen tüm velilerimize ve misafirlerimize teşekkür ediyoruz. dedi.