Monaco’da, Kraliyet Ailesi’nin hayranlığını kazanan dünyaca ünlü dans eğitmeni Lale Roche, İzmir’e geliyor. Lale Roche, Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü’nde 15 Ocak günü saat 19.00’da “Dişi Enerjinin Gücü ve İlişkiler” üzerine bir seminer verecek. Bedenimizde oluşan birçok hastalığın önüne kendi oluşturduğu dans ritim ve teknikleriyle geçen Lale Roche, katılacağı etkinlikte sağlıklı bir ilişki yaşamak için neler yapılması gerektiğini anlatacak. Geçmişte Dr. Mehmet Öz ile televizyon programları yapan, birçok sağlık kurumu ve huzurevleri ile çalışmalar yürüten Roche, ilişkilerde farkındalığın önemine değinecek.

İLİŞKİLERDE FARKINDALIK

Kadın-erkek herkesi Cumhuriyet Bulvarı No 212’de bulunan Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü’ne davet eden Roche, “Artık hepimizin bildiği bir şey var, o da ‘endişe çağı’nda yaşıyoruz. Bu durum bizi biraz daha kendimizin farkında olmasına zorluyor. Standartlarımızın, değerlerimizin allak bullak olduğu bu çağda; ne olduğumuz, ne olmamız gerektiği hakkında bir sürü sorularla uyuyor ve uyanıyoruz. Etrafımızı saran güvensizlik duygusu kendimize dair arayışa sürüklüyor bizi. Bu süreç çok masum bir süreç olmadığı için en çok ilişkilerimiz nasipleniyor. Karmaşık hale geliyor, huysuzlaşıyor, hırçınlaşıyor ve yakın ilişkilerimiz daha da erozyona uğruyor. Bu çalışma güvensiz çağa karşı; kendimizi kötü sevmemek, kendimize kör olmamak, sırtımızı yaslayabileceğimiz amaçları görmek, güvenebileceğimiz değer ve amaçlara ulaşmak adına yöntemleri paylaşmaktır” dedi.

“Sorunlarımızın, tıkandığımız hallerin çözümlerini çoğu zaman yanlış yerlerde ararız” diyen Roche, şunları söyledi, “İlişki halinde olduğumuz zor kişilikler farkında olmadan bizi yorucu, bezdirici, yaşam enerjimizi

alan, güvenimizi zedeleyen durumlar içine sokabilir. Ya da kendimizin bile zor kişiliği olduğunun bilincinde olmayabiliriz. Bu çalışma; Yaşam amacımız ve yaşam kalitemizde kendimizi ve çevremizdekileri daha iyi tanımamız için bilgi paylaşımıdır. Yaşamın anlam ve amacında kendimizle, sevdiklerimizle, çevremizle daha iyi ilişkiler kurmak için ip uçlarına sahip olabiliriz.”

EĞLENCELİ YÜZLEŞMELER

Semineri erkeklerin de izleyebileceğini anlatan Roche, “İlişkilerin kadını erkeği yok. Katılmalılar bence. Konu başlıkları her iki cinsin de yaşamında karşılaştığı durumları kapsıyor. Özellikle çift olarak katılımlar daha eğlenceli yüzleşmeleri sağlayabilir” diye konuştu.

Ortaoyuncu, cambaz ve akrobatlardan oluşan bir aileden gelen, uzun süre Fransa’da yaşayan Lale Roche, dansın kişisel gelişimizde çok büyük etkisi olduğunu söyleyerek çiftlerin birbirini dans etmeye teşvik etmesi gerektiğini belirtti.

“Neden aynı tipte insanları hayatımıza çekeriz? Bunu biz mi yaparız, yoksa onlar mı gelip bizi bulur? Zorlu ilişkiler kader midir? Kadın yada erkek için bize verilen olumsuz inançlar mutluluğumuzu engeller mi? İlişkilerde ilk gün heyecanımızı sürdürebilmek mümkün müdür? Kadın ve erkek dişi enerjisinin yaratıcı tarafından nasıl faydalanabilir?” gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız Lale Roche’un 15 Ocak’ta Etkin İnsan Kişisel Gelişim Enstitüsü’ndeki seminerini kaçırmayın.

IMG_1727

Yorum Yazın