Uluslararası Mix Fight Championship turnuvası öncesi dünyaca ünlü boksörler tartıya çıktı. Bob Sapp, James Mcsweeney, Peter Aerts, Sergio Pıque, Mehmet Özer, Selçuk Ustabaşı ve Atakan Arslan gibi kick boks sporunun başarılı isimlerinin tartıya çıkıp yüz yüze geldiği toplantıda ünlü Türk boksör Selçuk Ustabaşı ile eşleşen Amerikalı dev Bob Sapp saldırgan tavırlarıyla rakibine üstünlük sağlamaya çalıştı.
Uluslararası Mix Fight Championship turnuvası 27 Ocak’ta İzmir’in Buca ilçesinde yapılacak. Dünyaca ünlü boksörlerin ringe çıkacağı ve kıyasıya mücadeleye sahne olacak turnuvada, Bob Sapp, James Mcsweeney, Peter Aerts, Mehmet Özer başta olmak üzere Selçuk Ustabaşı ve Atakan Arslan gibi kick boks sporunun başarılı isimleri dövüşecek. Buca Belediyesi’nin katkılarıyla 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak müsabakalar öncesi turnuvaya katılan 28 sporcu eşleşme için tartıya çıktı.
Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen toplantıda tartıya çıkan kick boksun başarılı isimleri toplam 14 maç için eşleşti.
Turnuvanın organizatörlüğünü de üstlenen “Avatar Atakan” lakabıyla tanınan ünlü sporcu Çağan Atakan Arslan’ın ünlü kick bokscu Peter Aerts ile gösteri maçı da yapacağı turnuva öncesi tartıya çıkan sporcular yüz yüze geldiklerinde gerginlik ve heyecanları gün yüzüne çıktı.
Turnuvada en heyecanlı karşılaşmanın Amerikalı dev Bob Sapp ile Türk boksör Selçuk Ustabaşı arasında geçmesi bekleniyor. Ustabaşı ile eşleşen Sapp heyecanlı maça saatler kala tartıda saldırgan tavırlar gösterdi. Tartıda elindeki elmayı sıkıp suyunu çıkaran Bob Sapp, Ustabaşı ile yüz yüze geldiğinde elindeki suyu fırlatıp, tekmeler savurdu. Güvenlik ekiplerinin zorlukla ayırdığı usta boksörler turnuvanın oldukça heyecanlı ve sert geçeceğini ortaya koydu.
27 Ocak saat 19.00’da 9 Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Mix Fight Championship, birçok ülke televizyonu tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Yorum Yazın