Hayrât Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren  Hayrât Uluslararası Gençlik Derneği ve İrfan Derneği’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli “Gençiz” Gençlik projesi kapsamında Kutlu Doğum Haftası Programı çerçevesinde Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören Uluslararası öğrencilerin sunumuyla “Dünya Gençleri Dillerinden Efendimiz ( sav ) Programı” İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Hayrât Vakfı İzmir Temsilcisi Kudret Uğur,   İrfan Derneği Başkanı Ahmet Durgun, Hay Sanayici İş adamları Derneği İzmir Başkanı Kadir Ergül, Hayrât Yardım İzmir Bölge Temsilcisi Ali Mamak, Bornova Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ömer Coşkun ile Uluslararası Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Yıldırım ile çeşitli STK temsilcileri ve İzmir ‘ li vatandaşların katıldığı program çok ilgi gördü.
Programda Kur-an ‘ ı Kerim tilaveti, Hz Muhammed  ( sav ) tanıtan,anlatan sinevizyon gösterileri ve Uluslararası öğrencilerin sunumu ile Efendimiz ( sav ) yaşamından, İslam tebliğin’e bit çok konu ele alındı.
Katılım yoğun olduğu program Hayrât Vakfı Buca Temsilcisi Abdullah Peköz ‘ün İzmir’de Kutlu Doğum münasebetiyle okunan hatimlerin duasını yapmasıyla tamamlandı.

Yorum Yazın