Temiz bir dünya için yarıştılar

Bornova Belediyesi’nin, Dünya Çevre Haftası nedeniyle ilk ve orta okullar için düzenlediği bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması ve anaokullarına yönelik düzenlenen Mutlu Atıklar-Mutlu Malzeme Proje yarışması sonuçlandı. Dereceye giren okullara ödüllerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı törenle verildi. Başkan Atila “Çocuklara daha iyi bir gelecek bırakmak için aralıksız çalışıyoruz” dedi.

Bornova Belediyesi, çevre koruma bilincini geliştirmek ve daha temiz bir kent oluşturmak amacıyla düzenlediği etkinliklerine devam ediyor. Dünya Çevre Haftası nedeniyle ilk ve orta okulların katıldığı Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması ile anaokulların’a yönelik olarak düzenlenen Mutlu Atıklar-Mutlu Malzeme Projesi’nde dereceye giren okullara ödülleri ve teşekkür belgeleri Bornova Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması ilkokul kategorisinde birinciliği Fatoş Nurcan Abla İlkokulu aldı. Yunus Emre İlkokulu’nun ikinci olduğu yarışmada üçüncülüğü ise Vedide Baha Pars ilkokulu elde etti. Ortaokul kategorisinde ise Batı Anadolu Çimento Ortaokulu birinci olurken Şehit Onbaşı Ali Güner Yeşilbağ Ortaokulu ikinciliği, Mediha Mahmut Bey Ortaokulu da üçüncülüğü aldı.

Mutlu Atıklar-Mutlu Malzeme

Bornova Belediyesi’nin çocukların geri dönüşebilen malzemeleri tanıyabilmeleri, geri dönüşümün önemini erken yaşta anlayabilmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla düzenlediği Mutlu Atıklar-Mutlu Malzeme Projesi’ne ise Bornova’da eğitim veren çok sayıda anaokulu katıldı. Proje yarışmasında TEİAŞ Kreş ve Gündüz Bakımevi “Yem Saksısı” projesiyle birinciliği kazanırken İzmir Özel Türk Hazırlık Sınıfı “Pil Yutan Kutu” projesiyle ikinciliği, Işıkkent Anaokulu da “Korsan Gemisi” projesiyle üçüncülüğü elde etti.

thumbnail_3 thumbnail_5

 

Yorum Yazın