Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Hayatı Engelleyen Her Şeye Karşı” temalı fıstık çamı dikimi gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Ünv. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi EAH’nde yapılan ve ayrı ayrı hikâyelere sahip 12 kişi tarafından bağışlanan 12 adet fıstık çamı fidanı, kurumun sağlık çalışanları tarafından hastane bahçesine tören ile dikildi.

Organizasyonu yürüten hastane Otelcilik Hizmetleri Müdürü Serdar Koç “Biz bugün burada toprağa on iki ayrı hikâyesi olan çam ağacı diktik. Bu çam ağaçları kendi hikâyelerinde savaşını sürdüren herkese umut olsun, örnek olsun.” dedi.

Hastane Yöneticisi Uzm. Dr. Enver Yalnız “Yapılan bu organizasyonun doğamız için oldukça önemli ve gerekli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çam ağaçlarının dikimini gerçekleştiren sağlık çalışanı arkadaşlarımız ve tüm personel arkadaşlarımız içinde çok değerli olduğunu biliyorum. Dikilen bu fidanların gelecek nesillere örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi.

thumbnail_5 thumbnail_7

 

 

Yorum Yazın