Down sendromlu kızı Dilan Özer’in tedavi masraflarını karşılamak için ‘Seninle Yaşamak Güzel’ isimli kitabı kaleme alan Zöhre Özer, Bornova’da bulunan Down Kafe’de imza günü düzenledi.
Zöhre Özer yaşamını, 13 yaşındaki down sendromlu kızına adadı. Down sendromunun dışında da çeşitli sağlık sorunları bulunan kızının artan tedavi masraflarını karşılamak için yaşadıklarını yazıya döken Özer’in bundan 4 yıl önce kitabı yayınlandı. ’Seninle Yaşamak Güzel’ isimli kitabında yaşadığı zorlukları anlatan Özer, kitabının satışına destek olmak için down sendromlu bireylerin çalıştığı Down Kafe’de imza günü düzenledi.
"Biz mücadelemizi sürdürüyoruz"
Kitabının üçüncü baskısının yapılacağını söyleyen Zöhre Özer, "Kızımın kalp sorununun yanı sıra bağırsaklarında erken yaşlanma problemi var. Bunların dışında bir de her hafta dahiliye doktoruna görünmesi gerekiyor. Hem tedavi masraflarını karşılamama yardımı olur diye hem de down sendromlu çocukları olan ailelere katkısı olur düşüncesiyle bu kitabı yazmaya karar verdim. Yaşadıklarımı yazdığımda başladığımda kızım Dilan 7 yaşındaydı, şimdi 13 yaşında. Biz mücadelemizi sürdürüyoruz" dedi.

Yorum Yazın