İzmir’in Gaziemir ilçesinde okulda doğalgaz sıkışması sonrası meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kursiyerin cenazesi, yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi.
Gaziemir ilçesinde Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kazan dairesinde ilk belirlemelere göre doğalgaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada okulda bulunan Halk Eğitim Merkezindeki odada bulunan 5 kişiden tekstil kursiyeri Öznur Güzelocak (45) yıkılan duvarın altında kalmış ve kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti. Hafif yaralanan 4 kişi Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna sevk edilen Şenocak’ın cenazesi, otopsinin ardından sabah saatlerinde eşi Edip Güzelocak ve yakınlarına teslim edildi. Öznur Güzelocak’ın cenazesinin defnedilmek üzere memleketi Elazığ’ın Sivrice ilçesine götürüleceği öğrenildi.
Yaşamını yitiren Öznur Güzelocak’ın kızının da aynı okulda eğitim gördüğü, Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisi Damla Güzelocak’ın patlama sırasında derste olduğu öğrenildi. Patlama nedeniyle okuldaki eğitime bugün de ara verildiği, eğitim ve öğretimin yarın başlayacağı belirtildi.

Yorum Yazın