İzmir’de yeni bir dizinin çekimleri başlıyor. 23 Haziran tarihinde kurulacak setle birlikte start verilecek olan DİP adlı dizinin çekimleri için İzmir’in çeşitli mekanları kullanılacak. DİP, bir kitap sayesinde tanışan biri müzisyen diğeri gazeteci ve yazar olan iki zıt karakterdeki adamın dostluklarını ve başlarından geçen ilginç hikayeleri anlatıyor.

Yapımcılığını Sigurd Ajans’ın üstlendiği, Cenk Aşan’ın yöneteceği, Özben Berkün’ün yönetmen yardımcılığını yapacağı, Levent Öztürk’ün görsel yönetmeni ve Nil Örge’nin de sanat yönetmeni olduğu dizinin senaryosu gazeteci Gökmen Küçüktaşdemir’e ait. Dizinin başrollerini Yücel Emre Kaynarsu ve Yılmaz Arsalı paylaşıyor.

Diğer oyuncular ise Umut Özalp, Çiğdem Dülek, Çağlar Cengiz, Melike Çerçioğlu, Leyla Bal, Aslı Ersek, Nazlı Robson, Ezgi Yetkinoğlu, Belgin Yazıcı, Savaş Özkul, Emrah Karaoğlu ve Ferit Fincan. Ayrıca dizide rol alan oyunculardan biri de gazeteci, yazar ve şair Okan Yüksel. Dizinin bir İzmir projesi olduğunu söyleyen Sigurd Ajans sahibi Hakan Asılkefeli, “Yönetmenimiz, set çalışanlarımız, oyuncularımız ve yapım ekibimizin tamamı İzmirli. Biz daha önceki projelerimizde olduğu gibi bu kentin imkanlarını, insan gücünü ve potansiyeli kullanmak istiyoruz. İstanbul’a beyin göçünün önüne geçmek ve bu kentte yaşayanların da ciddi projelere imza atabildiğini göstermeyi hedefliyoruz. Senaryosu, gerçek olaylardan ve kişilerden esinlenerek yazılan DİP, titizlikle hazırlanan bir dizi film projesidir. Süresi, Türk dizilerinin aksine 25 ila 30 dakika arasında olacak. İlk sezonu 10 bölümde tamamlanacak. İnternette www.dipdizi.net adresinde ve başka birçok internet sitesinde yayınlanacak olan dizinin 18 ila 50 yaş arasındaki bir kitleye ulaşacağını düşünüyoruz. Dizi İngilizce altyazıyla diğer dünya ülkelerinde de gösterilecek” dedi.

Yorum Yazın