İzmir’in Dikili ilçesinin gözde tatil merkezi Bademli’de, Aquatlon yarışları yapıldı. Aquatlon yarışlarının Türkiye’de ilk defa bir mahallede ve muhtarlığın ev sahipliğinde gerçekleştirildiği belirtildi.
Bademli Doğayı Koruma ve Su Sporları Derneği, Bademli Turizm Geliştirme Kooperatifi ile Bademli Muhtarlığı öncülüğünde yapılan ve Türkiye Triatlon Federasyonunun denetiminde gerçekleştirilen Bademli Aquatlonu’na 75 lisanslı sporcu katıldı. Yarışmalar öncesi düzenlenen etkinlikte Bademlili ev kadınlarından kurulan Bademli Halk Oyunları ekibinin gösterileri beğeniyle izlendi. Yarışmalara yöre halkı yoğun ilgi gösterdi.
Etkinlikte konuşan Bademli Muhtarı Neslihan Kutlu, Maraş Aquatlon yarışlarının Türkiye’de ilk defa bir muhtarlığın ev sahipliğinde gerçekleştirildiği belirtti. Maraş, "Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da benzer organizasyonlara talip olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik ise konuşmasında, "Böyle bir organizasyonu ilk defa bir köyde gerçekleştiriyoruz. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bundan sonraki senelerde de bu etkinliği geliştirerek tekrarlayacağız" şeklinde konuştu.
Yarışmada dereceye girenlerede ödülleri verildi. Diğer bütün katılımcılara da hatıra madalyonu dağıtıldı.

Yorum Yazın