thumbnail_2 thumbnail_4 thumbnail_5 thumbnail_3

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Dikili Devlet Hastanesi Diyabet Polikliniği tarafından “Obezite Farkındalık Etkinliği” düzenlendi.

Diyabet eğitim etkinlik projesi ekibi tarafından planlanan “Obezite Farkındalık Etkinliği”nde, şişmanlık kaderiniz olmasın sloganıyla hasta ve hasta yakınlarına, düzenli egzersiz yapmaları ve sağlıklı beslenmeleri konusunda eğitim verildi. Aynı zamanda obezitenin yol açtığı sağlık sorunları ve tedavi yöntemleri anlatıldı.

Obez Hastalarımızı Bekliyoruz…

Dikili DH Yöneticisi Op. Dr. Mustafa Molla Kudret Eralp “Obezite, tip 2 diyabet, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, bazı kanser türleri, eklem kireçlenmesi, solunum zorluğu gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Tedavi yöntemleri olarak tıbbi beslenme (diyet tedavisi), egzersiz tedavisi, davranış değişikliği, ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi gibi yöntemler kullanılıyor. Ama en önemlisi beslenme alışkanlıklarımızdır. Özellikle çocukluk döneminden itibaren sağlıklı beslenme alışkanlığı edinilmesi gerekmektedir. Her gün en az 30 dakika düzenli yürüyüş, en basit ve en önemli önlemlerden bir tanesidir. Obez hastalarımızın tedavisi için Dikili Toplum Sağlığı Obezite Danışma Merkezi’nde hastalarımızı bekliyoruz.” dedi.

Hasta ve hasta yakınlarında farkındalık sağlamayı hedefleyen Diyabet Eğitim Etkinlik Projesi Ekibi eğitimin sonunda bilgilendirme broşürleri ve yeşil elma dağıttı.

Yorum Yazın