Denizden Halka

Menderes’in tatil bölgesi Özdere’de her gün balıkçılar tarafından tutulan balıklar mezatta açık arttırma ile satılıyor.

Avlanma yasağının 1 Eylül tarihinde kalkmasıyla birlikte balıkçılar vira bismillah diyerek işe koyuldu. İzmir’in incisi Menderes’te de her gün sabahın erken saatlerinde balıkçılar maviliklere yol açarak denizin en güzel nimetlerini halka sunuyor. Yakalanan balıklar Özdere Balıkçı Barınağı’na getirilerek mezatta görücüye çıkıyor.

Ucuz deniz balığı

Mezatta sergilenen balıklar bölgede yaşayan halk ve tatilciler ile restoran sahipleri tarafından açık arttırma ile satın alınıyor. Özdere-Ahmetbeyli Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifi tarafından organize edilen mezatta Menderes sahillerinde yakalanan deniz balıkları balık tezgahlarından çok daha ucuza halka satılıyor. Pazartesi günü hariç haftanın 6 günü gerçekleştirilen mezatta çipura, mercan, barbun, kefal, menanur, palamut ve sargoz vatandaşa sunuluyor.

Sahil bölgemiz eşsiz

Sahil bölgesinin her anlamda dikkat çektiğini kaydeden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “İlçemizin sahil bölgesi Gümüldür, Özdere ve Ahmebeyli eşsiz doğanın en güzel örneklerini bize sunuyor. Bu eşsiz güzellikte derin maviliklerin bize sunduklarını biz de halkımıza sunuyoruz. 1 Eylül’de kalkan avlanma yasağıyla beraber balıkçılarımızın yakaladığı balıklar Özdere-Ahmetbeyli Balıkçı Su Ürünleri Kooperatifimizin organizasyonunda halkımıza sunuluyor. Balık tezgahlarında yüksek fiyata satılan deniz balıklarının en güzel örneklerini vatandaşlarımız çok daha ucuza satın alabiliyor. Mezata vatandaşlarımızın ilgisi de yoğun. Biz de Menderes Belediyesi olarak kooperatifimizin isteğine yönelik destekleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

thumbnail_1 (2) thumbnail_4 thumbnail_5

Yorum Yazın