İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, IF Wedding Fashion Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın sadece Avrupa’nın değil tüm dünyanın en önemli sektörel etkinliklerinden biri olacağına inandıklarını belirterek, “Bu süreçte de fuarımızın giderek ivme kazanan yükselişine, 12 yıldan bu yana verdiğimiz desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.
Fuar teşviklerini arttırdıklarını ve UR-GE Projesiyle yabancı profesyonelleri fuara getirdiklerini belirten İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “Bu yıl IF Wedding Fashion Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı teşviğimizi firma başına 30 metrekareye çıkardık” diye konuştu.
IF Wedding Fashion Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın, 25 bin metrekare standın kurulduğu ve sektör temsilcilerinin takvimlerine bir yıl önceden kaydettiği Avrupa’nın en önemli etkinliklerinden biri olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “12 yılda önemli bir aşama kaydedildi ve bunda odamızın ve gelinlikçi üyelerimizin emek ve destekleri çok büyük. Fuarın niteliğinin gelişmesi ve bugünlere gelmesi için hem profesyonel katılımcı hem de profesyonel ziyaretçi sayısının etkinleşmesi için çalışmalar yapıyoruz. IF Wedding Fashion Fuarı ilk başladığı zamanlar üyelerimize 12 metrekarenin yarısını destek veriyorduk, yani azami 6 metrekare destek alıyorlardı. Üyelerimize ve fuara duyduğumuz inançla desteklerimizi geliştirmeye devam ettik ve bu yıl IF Wedding Fashion Fuarı teşviklerini firma başına 30 metrekareye çıkardık. Fuarda stant açan 259 firmanın 84’ü odamız teşviklerinden yararlanmak üzere bize başvurularını yaptılar” dedi.

Yorum Yazın