Menderes Belediyesi’nin Değirmendere Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar sona erdi. Mahalle meydanında gerçekleştirilen çalışmalar ile vatandaşlar hem yeni bir tesise hem de modern bir meydana kavuştu.

Menderes Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Değirmendere’de bulunan atıl haldeki eski hizmet binası ve çevresindeki yenileme çalışmaları tamamlandı. Sona eren çalışmalarla birlikte vatandaşların keyifle vakit geçireceği bir tesis ve yeni bir meydan Değirmendere’ye kazandırılmış oldu.

Komple yenilik

100 metrekarelik atıl halde bulunan eski hizmet binasının iç ve dış kısmı tamamen yenilenerek hizmete hazır hale getirildi. İç kısımda boyama çalışması, fayans döşeme çalışması gerçekleştirilirken kapı ve pencere doğramaları değiştirildi. Dış cephede ise balkon korkuluklarının onarım çalışmaları yapılarak, bölgeye özgü çizimler ile duvarda boyama çalışması gerçekleştirildi.  Bina önündeki 650 metrekarelik meydan ise komple elden geçirildi. Alan kaynak taşı ile kaplanırken, yerlerde kaynak taşlarının aralarına Menderes’teki boncuk ocaklarında yapılan nazar boncukları döşendi. Meydandaki mevcut havuz ise yenilendi. Alanda bulunan Atatürk büstü de cilalanarak daha güzel bir görünüme kavuşturuldu. Büstün etrafı demir babalar ve zincirle çevrelendi.  Meydanda boyama çalışmaları ve çiçeklendirme çalışmaları tamamlanarak alan vatandaşın hizmetine açıldı.

Her şey vatandaşımız için

Çalışmalarla ilgili konuşan Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, “ İlçemizin her mahallesine eşit hizmet götürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Değirmendere Mahallemizin önemli bir sorununu çözdük. Değirmendere hem yerli hem de yabancı turistin uğrak noktası. Bu sebeple mahallemize yakışan bir çalışmayı hayata geçirmiş olduk. Atıl durumdaki eski hizmet binamızı yeniledik ve vatandaşlarımız için yeni bir tesis kazandırdık. Ön alanda da çalışmalarımızı tamamlayarak modern bir meydanı mahallemize kazandırdık. Mahallemize ve ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu

img-6973jpg-1450459904 img-6966jpg-1450459899

Yorum Yazın