İSTOK VE MEMURSEN DARBECİLERİN İSİMLERİNE KARŞI KAMU OYUNU UYARDI

Buca belediyesi önünde yapılan basın açıklaması ile darbeci generallerin isimlerinin verildiği çevik bir  meydanı başta olmak üzere bir çok yerden silinerek darbeye karşı duran şehitlerin adının verilmesini istediler İSTOK başkanı avukat Mustafa Halit ÇELİK 15 Temmuz 2016 günü FETÖ terör örgütü tarafından teşebbüs edilen darbe ve işgal girişimini esefle müşahede ettik.

İnsanımıza silah sıktılar, şehit ettiler, uçakları tehdit amaçlı uçurdular, TBMM yi bombaladılar.

Bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz.

Bu alçakların daha önceki masum görünüşlü yüzlerindeki maske düşmüş ve arkasından bir cinayet şebekesi çıkmıştır. Kuzu postuna bürünmüş bu kurtları biz 17/25 Aralık 2013 te de görmüştük ama bugün ellerindeki kanı gördük, ülkemize karşı emperyalizm ile yaptıkları ittifakı gördük.

Takiyyeci, gizemli, buyurgan, kibirli zihniytin geleceği in son durak şiddetttir, darbeciliktir. Çünkü kendilerini üstün, diğer halkı aşağı gören, kendini ülkenin sahibi, diğerlerini kiracı veya mülteci gören anlayıştan besleniyor darbeciler.

Bizler tüm darbelere ve darbecilere karşıyız. Yaptıkları suçtur. Suçluların isimleri de alanlara, okullara, kamu binalarına konulamaz. Bugün Bayraklı Evren Paşa Ortaokulu, Hasan Sağlam Öğretmenevi, Cumhur Asparuk Meydanı, Çevik Bir Meydanı isimlerinin bulundukları yerden sökülmesi zamanıdır.

28 Şubat 1997 darbe girişiminin 2 numaralı ismi Çevik Bir’in Buca’da bir meydana isminin verilmesini kabul etmiyor, değiştirilmesi için toplu olarak sesimizi yükseltiyoruz. Yeni isim teklifimiz şudur: “15 Temmuz Demokrasi Meydanı”

6c36a574-26e9-4c69-b6b4-19750cc1a0d4c4286046-fd5e-40d9-8bdf-fb2b61f6b7c0

 

Yorum Yazın