Menderes Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne bölgede faaliyette bulunan otel işletmecilerinden destek geldi.

Menderes Belediyesi tarafından yapımı süren ve sahil bölgesine ivme kazandıracak Özdere Çukuraltı Sahil Yolu projesiyle alakalı, Özdere ve Gümüldür’de ki otel işletmecileri basın açıklamasında bulundu. 15 otelin yetkilileri yaptıkları ortak açıklamada projeye destek verdi.

Turizm için önemli

Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’nin gerçekleştiği alanda yapılan basın açıklamasını otelciler adına Denizatı Otel’in sahibi Serdar Abdiş yaptı. Abdiş, bölgenin turizm sektörüne büyük katkı sağladığını belirterek, “ Yıllardır turizm sektöründe yer almış kişiler olarak biliyoruz ki turizm, ülkemizin ekonomik anlamda büyük bir değeri. Bu değere Özdere ve Gümüldür’de önemli katkılar sağlamaktadır. Bulunduğumuz konum itibariyle, mavi ve yeşilin buluştuğu, doğa harikası bir bölgede, yerli ve yabancı turiste hizmet veriyoruz. Özellikle yaz aylarında bölgemiz mevcut tatilcileriyle birlikte yoğun bir turist kitlesine hizmet ediyor. Şu an içinde bulunduğumuz nokta Kuşadası-Seferihisar kıyı bandında ki potansiyeli yüksek yerlerden birisidir. Yüzbinlerce kişinin tatilini geçirdiği bu bölgeye yapılacak yatırımlar önemlidir” dedi.

Projeyi destekliyoruz

Projenin önemine değinen Abdiş, “ Menderes Belediyesi’nin yapmış olduğu Özdere Çukuraltı Sahil Yolu Projesi’ne otel işletmecileri olarak destek veriyoruz. Yapılacak çalışma ile bölge ivme kazanacak, turizmin kalkınmasına büyük katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında her yıl kış aylarında olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan bozuk yol da sorun olmaktan kalkacak, hak ettiği, modern bir görünüme kavuşacaktır. Proje, vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı hak ihlaline de son vermektedir. Çukuraltı Sahil Yolu Projesi doğru bir projedir ve otel işletmecileri olarak bizlerin desteklediği bir projedir. Menderes Belediyesi’nin projeyi kısa sürede tamamlayarak, hizmete açacağına inanıyoruz. Yıllardır özlediğimiz yatırımı bölgemize kazandıracakları için başta Belediye Başkanımız Sayın Başkan Bülent Soylu olmak üzere tüm Menderes Belediyesi çalışanlarına da teşekkür ederiz” diye konuştu.1 (1) 3 (2) 3 (1) çukuraltı sahil yolu 1

Yorum Yazın