Ünlü psikolog-yazar Doğan Cüceloğlu, İzmir’de “Evlenmeden Önce” adlı yeni kitabını tanıtıp tüm hayranları ile tek tek ilgilendi.
Point Bornova’da gerçekleşen imza gününde yoğun ilgi gören Doğan Cüceloğlu, evlilik kurumunun önemine değinerek hem evlenmeyi düşünen hem de evli olan çiftlere önemli tavsiyelerde bulundu. “Evlenmeden Önce” adlı yeni kitabını imzalayan Cüceloğlu, “Evlilik ilişkisi insan hayatının en önemli, en mahrem ilişkisidir. Bu ilişkiye çok önem verdiğim için okuyucularıma evlilik ile ilgili tüm kavramları yaşam deneyimleri ile birlikte sunmak için çok emek verdim. Evlilik kurumu doğası gereği kişileri çok mutlu edebildiği gibi hayatlarını cehenneme de çevirebilir. Bu nedenle kişilerin evlenmeden kendilerini tanımaları gerekir. Kim oldukları, hayattan ne bekledikleri, evlenmeyi düşündükleri kişinin yapısını ve hatta ailelerin birbiriyle geçinip geçinmeyeceklerini önceden öngörmeleri gerekir” dedi.
Evliliğin çiftler ve aileleri arasında uyum gerektirdiğine değinen Cüceloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşam bir ekip işi, ekibin iyi kurulması gerek. İsterim ki kitabımızı evli ya da değil herkes okusun. Toplumun geleceği için sağlıklı karı-koca ilişkisinin önemini herkes anlasın. Kitabımızın faydalı olduğunu düşünüyorum, umarım topluma katkı sağlayabilir.”
Cüceloğlu hayranları, imza gününde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yorum Yazın