Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetimi projesi kapsamında yapılan yeni yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinin kullanımında sorun yaşanan bölgelerde eğitim çalışması yapıldı. Eğitim kapsamında 2.525 hane ve 255 iş yerine ulaşıldı.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetimi projesi kapsamında geçtiğimiz yıl kentin birçok bölgesinde yeni yeraltı ve yerüstü çöp konteyneri monte edilmişti. Daha modern ve kapasitesi daha büyük olan konteynerler yaklaşık bir yıldır Ödemişliler tarafından kullanılmaktadır. Geçtiğimiz yıl yeni konteyner bulunan cadde ve sokaklardaki konut ve iş yerlerinde eğitim çalışması ile Saracoğlu caddesindeki çöp toplama saati konusunda bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yapılmıştı.Geçen süre içerisinde yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerinin uygulandığı bazı bölgelerde kullanımından kaynaklanan sorunlar tespit edildi. Ödemiş Belediyesi ve Biosun Ödemiş firması işbirliği ile sorun yaşanan bölgelerde geçtiğimiz günlerde eğitim çalışması yapıldı. Yapılan eğitim çalışmalarında görevliler konteynerlerin kullanımı ile ilgili bilgilendirme broşürleri dağıtarak, çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara bilgiler verdi. Eğitim ve bilgilendirme çalışması kapsamında 2.525 hane ve 255 iş yerine ulaşıldı.

Saracoğlu Caddesinde çöp toplama saatleri

Yaya ve araç trafiğinin en yoğun yaşandığı Saracoğlu Caddesinde (Hastane Caddesi) atıklar günün 5 farklı saatinde toplanıyor. Atıkların belirlenen saatlerde çıkarılması caddenin temiz olması konusunda önem taşımaktadır. Atık Bırakılma saatleri; 09.00-09.30, 13.30-14.00, 17.00-17.30, 22.00-22.30 ve 01.00-01.30

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın