IMG_5007 IMG_5014 IMG_5018

AK Parti İzmir Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Mahmut Atilla Kaya, seçim bölgesinde katıldığı etkinliklerde vatandaşlarla bir araya geldi. Menderes’te belediye tarafından gerçekleştirilen ‘Tek Tuşla Menderes’ projesinin lansmanına katılan Kaya, Gaziemir’de esnaf ziyaretleri yaptı, partililerle buluştu. Buca ve Torbalı’da da bir dizi etkinliğe katılan Kaya, dolu dolu bir hafta sonu geçirdi.

AK Parti mahalle teşkilatlarına övgü 

Buca’da partisinin mahalle başkan ve yöneticileri ile bir araya gelen Kaya, milletin iradesinin sandığa yansıyacağı noktaya gelinceye kadar yapılan birçok değerli çalışmada mahalle başkan ve yöneticilerinin imzası olduğunu söyledi. Mahalle başkan ve yöneticilerinin döktükleri ter ile sarf ettikleri gayretin kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade eden Kaya, “Milletimizin iradesinin güçlü bir şekilde sandığa yansıması, mahalle teşkilatlarımızın kıymetli mensuplarının samimi ve gayretli çalışmaları sonucu gerçekleşti. Başbakanımızın, hükümetimizin ve yerel yönetimlerin yaptıklarını en ücra köşelere kadar ulaştırmada kutsi bir görev yapan mahalle başkan ve yöneticilerimize minnettarız” dedi.

CHP takiyye yapıyor  

AK Parti olarak sürekli hizmet ürettiklerini hatırlatan Mahmut Atilla Kaya, rakiplerinin ise hizmet üretmek yerine entrika ürettiklerini belirtti. Özellikle CHP’nin her icraatının entrikalarla dolu olduğunu ifade eden Kaya, “Bizim yaptıklarımız ortada. Eserlerimizle konuşuyoruz. Gece gündüz demeden çalışıp millletimiz için hizmet üretiyoruz. Rakiplerimizin ise böyle bir derdi yok. CHP’nin memlekete çaktığı bir çivi, kalıcı bir esere attığı imza var mı? Varsa yoksa entrika üretip birbirleriyle didişmekle meşguller. En son biliyorsunuz, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka yaptığı bir açıklamayla, partisinin bir milletvekilinin TBMM’deki odasından Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün resmini indirdiğini açıklamıştı. Daha sonra bu kişinin İzmir Milletvekili olduğu yönünde bilgiler kamuoyuna yansımıştı. Odasından Atatürk’ün resmini indirecek kadar bu ülkeye ve bu ülkenin değerlerine yabancı olan bir zihniyetle karşı karşıyayız. İzmirliler her şeyin farkında. İzmirli hemşehrilerimizin CHP’nin takiyyelerine karşı duruşu da çok net” sözlerini sarf etti.

 

Entrikaların partisi CHP 

CHP İzmir İl Kongresi’nin ardından yaşanan tartışmalara da değinen Kaya, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun partisinin milletvekilleri için olumsuz birçok söz sarf ettiğini hatırlattı. Bu sözlerden birini de CHP’den Bornova Belediye Başkanlığı yapmış olan, İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır için söylediğini belirten Kaya, “Sayın Aziz Kocaoğlu’nun Sayın Kamil Okyay Sındır için söylediği sözleri unutmadık. Ne demişti Sayın Kocaoğlu, ‘Kamil Okyay Sındır belediyeyi ve bütçesini yönetemedi. Belediye Başkanlığı görevini yapamadı. Kasasında 20 trilyon parayla aldığı belediyeyi 40 trilyon borçla teslim etti’ Sayın Kocaoğlu’nun bu ifadelerle suçladığı, bir belediyeyi yönetemediğini iddia ettiği kişi önce CHP’de PM Üyesi oldu, şimdi de partinin Genel Sekreteri olarak görevlendirdi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. Bu kadar entrika, bu kadar ayak oyunu, bu kadar alavere başka hiçbir yerde görülmemiştir. CHP’de yaşananlar, pembe dizileri aştı, böyle senaryo daha dünyada üretilmedi” şeklinde konuştu.

 

Siyaset hizmet için yapılır

İzmirlilerin, kentin yerel yönetimini elinde bulunduran CHP’den entrika yerine hizmet üretmelerini beklediğini söyleyen AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya şunları söyledi, “İzmirliler CHP’nin kenti yönetme sorumluluğunu yerine getirmelerini bekliyor. Kendi içlerindeki çekişmelerden, kavgalardan, entrikalardan vakit bulabilirlerse İzmir’e hizmet için biraz kafa yorsunlar. Şunu da net bir şekilde ifade etmek istiyorum, varsın birileri laf üretsin, ‘engelleniyorum’ diye bahaneler üretsin, biz önümüze bakıp İzmir’e hizmet yağdırmaya devam edeceğiz. CHP’li belediyeler İzmir halkına verdiği sözleri yerine getirememenin mahcubiyetini yaşarken, biz verdiğimiz sözleri yerine getirmenin huzuru içerisinde olacağız. Siyasetin hizmet için yapılması gerektiğini, yaptığımız eserlerle anlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. İzmirliler her şeyin en güzelini ve en iyisini hak ediyor”

Yorum Yazın