Gaziemir belediye meclisi 2015 yılı faaliyet raporu görüşmelerinde tartışma üslubunun düşmesi sonucu AK PARTİ Gurubu meclisi terk etti  

SENOL2 IMG-20160407-WA0039

2015 faaliyet raporlarının görüşmeleri sırasında AK Partili meclis üyeleri 2015 yılında yapılması vaad edilen ve yapılmayarak 2015 bütçesine devredilen önemli projeler ile birlikte iptal edilen 5 proje ile ilgili eleştirilerini dile getirdi. Her bir eleştiriye Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol sokak ağzıyla karsılık verdi.

Kendisine dönüp belediye başkanını saygıya davet eden ak parti grubuna bu sefer de oturuma başkanlık eden Yılmaz Ağırtaş karşılık vererek  “başkanlık makamına dönerek konuşun, başkana dönerek konuşmayın” uyarılarında bulunarak ortamı iyiye gerdi. Yapılan saygısızlığa ve söz haklarının kullandırılmamasına  tepki gösteren Ak Partili  meclis üyeleri “halkın oylarıyla seçilen meclis üyelerine cahil saygısız diyemez ve sokak ağzıyla bize hitap edemezsiniz” diyerek başkanı nezakete davet ettiler. Bu üslubun değişmemesi üzerine protesto ederek meclisi terk ettiler.

Yorum Yazın