Süper Amatör Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Çeşme Belediyespor’un yönetim kurulu toplantısından, Teknik Direktör Malik Gençalp ile yolları ayırma kararı çıktı.
Yönetim Kurulu’nun aldığı karar ile ilgili bir açıklama yapan Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Şerif Gün, Teknik Direktör Malik Gençalp’e kulübe yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini vurgulayarak, “Yaklaşık olarak bir yıldır içeride sıkıntı vardı. Bir kan uyuşmazlığı oluştu. Genel olarak başarılıyız. Antrenörlüğüne hiçbir sözüm yok. Ama bu kan uyuşmazlığı ile Play-Off’ta ne yapardık, bilemiyorum. Güraltay deplasmanında, futbolcuların içerisinde bana hakaretvari konuşması, bardağı taşıran son damla oldu. Birlikte olamayacağımız noktasına getirdi” dedi.
Çeşme Belediyespor’un amaçsız bir durumda olmadığını, finallere gideceğini ifade eden Başkan Gün, “Güraltayspor maçında öyle bir takım çıkarılmasına gerek yoktu. Altyapıdan 5-6 adam oynasaydı, sözüm olmazdı. ‘Nasıl olsa ligi bitirdik, futbolcularımız ceza almasın’ diyebilirdik. Ama bizim yedekte kalan sporcularımızla, belki 1-2 tanesi olabilirdi, ama Anıl ile Orhan gibi futbolcuların kadronun dışında kalması, 7 tane direkt oynayan futbolcunun kenarda oturtulması hoş değildi. Hiçbir amacı olmayan bir davranıştı. Ben, ‘hangi amaçla’ diye sorunca olay patladı. ‘Benim olaya hiçbir katkım olmadığını, onun bu noktaya getirdiğini’ söyledim. Sadece futbolculara, ‘bu maçı kartsız bitirelim, final maçlarına gideceğiz. Onun için dikkatli olun’ dedim. İlk yarı 3-1 bitti. İkinci yarı rakip takım daha iyi oynamaya başladı. Bizim takımın moral, motivasyonu iyice bitti. Maçın sonucu önemli değil, ama olaylar hoş değil tabi. Üzücü, bu noktaya gelmemeliydi. Şunu da söyleyeyim; yollarımızın ayrılması, malumun ilanı” diye konuştu.
Son 2-3 aydır sıkıntıların arttığını vurgulayan Şerif Gün, “Ben böyle olmasını istemiyordum. ‘Gereken gerekeni yapar’ demiştim. Ama olmadı. Böyle bir karar almak zorunda kaldık. Böyle bir ayrılık olmasını istemezdim. Dün itibarı ile milat yaptık. Bunlar, futbolda olağan şeyler. Kan değişikliği gerekebiliyor. Küsmek, darılmak, kızmak olmaz. Hepimiz bunları yaşadık. Kendisi de profesyonel ligde oynadı. Bunları bilmesi gerekir. Bazen kan uyuşmazlığı oluyor. Biz de burada ömür boyu oturacak değiliz. Uymuyorsa, bırakmasını da bileceğiz” şeklinde konuştu.
“Hakan Kara ile yola devam edeceğiz”
Play-Off’da iddialı olduklarının altın çizen Başkan Gün, “Yeterince bilgili, donanımlı arkadaşlarımız var. Play-Off’ta iyi bir kadro yapacağız. Hakan Kara ile teknik direktör olarak yola devam edeceğiz. İbrahim Gören ve Gökay Ateşler de yardımcıları olacak. Hepsi akademi mezunu. Hepsi antrenörlük kurslarını bitirdi. Mevcut hocalarımızla devam edeceğiz. Dışarıdan hoca almayı düşünmüyoruz” diyerek yeni teknik kadroyu açıkladı.

Yorum Yazın