: Verdiğimiz sözleri tutuyoruz

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi İkinci Aşama Eylem Planı Cumhurbaşkanlığı genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı. AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, çalışmalara hız vereceklerinin altını çizdi.

Roman vatandaşların eğitimden sağlığa, istihdamdan barınmaya her alanda koşullarının iyileştirilmesine yönelik strateji belgesinin ikinci aşama eylem planına ilişkin Cumhurbaşkanlığı genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Birinci Aşama Eylem Planı’nın 30 Nisan 2016’da yayınlandığını hatırlatan Bekle, eylem planının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde başlatıldığını ve 2021 yılına kadar devam etmesinin planlandığını dile getirdi. Bugüne kadar Roman vatandaşlarla ilgili eğitim, sağlık, istihdam, barınma ve sosyal hizmetler alanlarında yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik yapılan her çalışmanın içinde yer aldıklarını dile getiren Bekle, “Yapılan çalışmaların her aşamasında yer almaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız. Verdiğimiz sözleri tutuyoruz” dedi.

“Genelge hayırlı olsun”

Bekle, bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı eylem planında yer alan ve eylem planı ile sorunların çözümüne yönelik önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirtti. Romanlar adına yapılan tüm çalışmaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleştiğini vurgulayan Bekle, “Söz konusu eylem planının ilgili tüm paydaşlar tarafından uygulamaya konulacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eylem planının uygulanmasında ilgili bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlarca azami gayret gösterileceğini belirterek, ihtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardım sağlanacağını açıkladı. Yürürlüğe giren genelge hayırlı olsun. Başbakanlığı döneminden itibaren bizim yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Roman vatandaşlarımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum Yazın