Aliağa Belediyesinin Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Çanakkale Şehitliği ve Tarihi Yarımada ziyareti için bin kişilik ikinci kafile uğurlandı.
Aliağa Belediyesince ‘Aliağa’dan Çanakkale’ye, Ecdada Minnete’ sloganıyla düzenlenen ziyaret çerçevesinde geçen hafta olduğu gibi bu hafta da bin kişi 20 otobüs ile Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndan hareket etti. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın da yer aldığı kafilede vatandaşlar, günü birlik ziyaret ile Şanlı Türk Destanın yazıldığı topraklarda tarihe yolculuk edecek.
Engelli vatandaşlar da Çanakkale’de
Öte yandan Aliağa Belediyesi tarafından, engelli vatandaşların ulaşım ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmete alınan ‘EnGezer Taksi’ ile Aliağalı 8 engelli vatandaş da Şehitlik ve Tarihi Yarımada ziyareti için Çanakkale’ye gitti. Çanakkale’de gün boyu sürecek olan programda Aliağalılar; Kilitbahir Kaleleri, Namazgah Tabyaları, Mecidiye Tabyaları, Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşı’nın görev yaptığı top ve anıt, şehit mezarlıklarının olduğu Şahindere Şehitliği, Zığındere Hastane Şehitliği, Seddülbahir Ertuğrul Tabyaları, Ertuğrul Koyu ve Yahya Çavuş Şehitliği, Arıburnu Anzak Koyu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Bomba Sırtı Bölgesi, 57.Alay Şehitliği ve Kesikdere Şehitliğini ziyaret edecek.
Yapılacak ziyaretlerle Çanakkale ruhunu yaşayacak Aliağa kafilesi Pazar gecesi 01.30’da Aliağa’ya dönüş yapacak.

Yorum Yazın