admin-ajax

 
İzmir Pomaklar kültür ve dayanışma derneği ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yerel medya düşen haberlerde dernek başkanı İsmail Kar’ın noter kanalıyla değiştiği  yazılmıştı .12.4.2016 tarihli bu haber kamuoyunda Pomaklar derneğinde neler oluyor sorusunu da beraberinde getirmişti.

Daha sonraki günlerde Gaziemir belediye başkanı Halil İbrahim Şenol sözde yeni yönetimi makamında kabul etmiş ve sözde yönetimle birlikte poz verip açıklamalar yapmıştı.

Konuyu derneğin seçilmiş gerçek başkanı İsmail Kar’a sorduğumuzda seçimle işbaşına gelmiş bir başkan ve yönetimi varken gayri resmi sözde bir başkan ve sözde bir yönetim olarak ortada dolaşmak abesle iştigaldan başka birşey değildir, gerçeği kamuoyu yakında öğrenecektir demişti. Cumhuriyet Başsavcılığının 2016 / 36 936 soruşturma numarası 2016 / 54 280 karar numarasıyla sonuçlandırdığı dosyaya göre Halil İbrahim Şenol meğerse Çatma yönetimi kabul etmiş ve çakma yönetimle birlikte poz vermiş.

Dernek başkanı İsmail Kar halen görevinin başında bulunduğunu ucuz ve yanlış hesapların mutlaka bozulacağını  söyleyerek arkadaşlara tavsiyem 18 Aralıktaki seçime hazırlasınlar  demokrasinin gereği olan seçimde aday olsunlar bu şekilde hileli katekulleli işlerle dernek başkanlığı veya yönetimi oluşturulmaz… üzüntüm sayın başkanımızı  da bu oyuna alet etmişler dolayısıyla başkanımız çakma yönetimle poz vermek zorunda kalmış dedi

Dernek başkanı İsmail Kar çakma yönetimin  kamu oyunu yanıltmakla yetinmeyip  belediye başkanı Halil İbrahim Şenol’u da bu oyuna alet etmiştir  dedi

ggggj ggggjh ggggjhh jjj

 

Yorum Yazın