Merkezi İzmir de bulunan İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği ve Bir Paket Mutluluk Derneği işbirliği ile İzmir’in Torbalı ilçesinde Çadırlarda zor koşullarda yaşam mücadelesi veren yaklaşık Beş yüz kişiye bayramlık Ayakkabı dağıtımı gerçekleştirdi.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği ve Bir Paket Mutluluk Derneği işbirliği ile bundan beş yıl önce Suriye den ülkemiz’e gelerek İzmir’in Torbalı ilçesine yerleşen ve bölgede kırsal alanda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren mülteci ailelere bayramlık Ayakkabı dağıtımı yapıldı.
Yardım yapılan alanda görüştüğümüz Suriyeliler; Yaklaşık beş yıl önce bölgeye geldiklerini ve bir çok noktada ikamet ettiklerini ve en sonunda da şuan bulundukları Kırsal alana yerleştiklerini ancak yer sahibine çadır başına kira ödediklerini ifade ettiler. Çadır kentte dağıtım programı esnasında görüştüğümüz Dernek Başkanları Bünyamin Ertekin ve Dora Kübra Yıldız; Bugün kardeşlerimizin yardım çığlıklarına kayıtsız kalmamak ve bir nebzede olsa yaklaşan Kurban Bayramı’nı hissettirmek adına buradayız. Bura da bölgede tarım arazilerinde çalışarak geçimlerini sağlama mücadelesi veren ancak maddi yetersizliklerden dolayı geçinemeyip bu bölgede çadırlarda yaşama zorunda kalan kardeşlerimizin misafiriyiz. Yarım elma gönül alma kavlinden yaklaşık 80 çadırda ortalama 500 kişiye Bayramlık Ayakkabı hediye ettik. Ayrıca çocuklarımız içinde eli boş gelmedik yüzlerini bir nebzede olsa güldürmek için hediyeler getirdik. Bölgede İnsani yardımlarımız ve Kurban Bayramın da da Et yardımlarımız devam edecek” dediler.
Yardım Programına İzmir Valiliği İl Sivil Toplumla ilişkiler Müdürü Turgay Esen, Konak Belediye meclis üyesi İkbal Sezgin, Dernek yönetim kurulu üyeleri Erkan Karagöz, Mete Sezgin, Uğur Ünsal, Hamdin Sonbur ve dernek gönüllüleri katıldı. Ayakkabı dağıtımı sonrası program sona erdi.