Çadır Kentte
Merkezi İzmir de bulunan İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği tarafından Bir Paket Mutluluk Organizasyonları çerçevesinde İzmir’in Selçuk ilçesinde Çadırlarda zor koşullarda yaşam mücadelesi veren ailelere Market alışveriş Kartı, çocuklara ise Oyuncak dağıtımı yapıldı.


İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Bir Paket Mutluluk Organizasyonları çerçevesinde İzmir’in Selçuk İlçesinde Çadırlarının mühürlenmesi ile de daha önceden gündeme gelen Belevi Mahallesi’nde yaşam mücadelesi veren ailelere 100 TL değerinde Market alışveriş Kartı, çocuklara ise Oyuncak dağıtımı gerçekleştirdi.


Yardım Programına Bir Paket Mutluluk Organizasyonu Koordinatörü Kübra Dora Yıldız Dernek Başkanı Bünyamin Ertekin, Dernek yönetim kurulu üyeleri Erkan Karagöz, Ahmet Patır ve gönüllüler katıldı
İzmir de Hasırcılık ve sepetçilik işi ile uğraşarak geçimlerini sağlayan aileler tarafından yaklaşık bir yıl önce Selçuk’a bağlı Belevi Mahallesi’ne oluşturulan çadır kentte dağıtım programı esnasında görüştüğümüz Dernek Başkanı Bünyamin Ertekin; Bugün kardeşlerimizin yardım çığlıklarına kayıtsız kalmamak adına buradayız. Bura da Büyük Şehirlerde hasır ve şemsiye yaparak geçimini sağlama mücadelesi veren ancak maddi yetersizliklerden dolayı geçinemeyip bu bölgede çadırlarda yaşama zorunda kalan kardeşlerimizin misafiriyiz. Yarım elma gönül alma kavlinden İnsani yardım malzemeleri satın alabilecekleri alışveriş kartları kendilerine hediye ediyoruz. Ayrıca çocuklarımız içinde eli boş gelmedik yüzlerini bir nebzede olsa güldürmek için Oyuncaklar dağıttık.


Yardıma Davet
Ben buradan aracılığınızla Duyarlı Vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan kış mevsimi öncesi Çadırlarda yaşayan kardeşlerimiz için “Sıcacık Bir İyilik” sloganıyla battaniye ve yakacak malzeme yardımında bulunmalarını, Ayrıca burada Okul çağına gelmiş 12 yavrumuz var en yakın okul ise yaklaşık 6 km mesafede servis için ailelerin gücü yok servis temin edilmesi noktasında destek talep ediyorum. ”dedi.