Değerli kardeşlerim kıymetli hemşehrilerim bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.
Bugün hepinizin de bildiği gibi Alman hükümeti ,sözde Ermeni soykırımı iddiaları ile ilgili tasarıyı meclislerinde kabul etmiş bulunuyor,haydi bunları anlıyorum neden diyecek olursanız köpek köpekliğinden vazgeçmez de o yüzden.Ülkemize yapılmış olan bu haksızlığı üzüntüyle ve öfkeyle izleyerek en üst düzeyde devlet Erkanı gereken açıklamayı yaptı ve tepkisini ortaya koydu ,bizler de yerel yöneticiler olarak bunu da geçelim bu vatanın bir evladı olarak gerekli tepkiyi hem sosyal medya üzerinden hemde yazılı basın aracılığı ile göstermiş bulunuyoruz.


Tabiki bu arada üzüntüyle karşılamış olduğum ve çok manidar bulduğum bir husus da şudur.
Yerel siyaset de hergün yazı yazan önüne geleni olur olmadık konuları sosyal medya üzerinden paylaşan ,eleştiren kendince siyaset yapmaya çalışan sözde siyasetçilerin bugün ülkemizin ve milletimizin uğramış olduğu haksızlık karşısında süt dökmüş kedi gibi sessiz kalmaları beni bu ülkenin bir ferdi olarak derinden yaralamıştır.Siyasi fikrimiz ne olursa olsun ,hangi partili olursak olalım milletçe bu haksızlığa karşı duruşumuzu ve tepkimizi açıkça ortaya koymamız gerektiği inancındayım.

Kısacası söz konusu vatansa gerisi teferruattır anlayışından kopmamamız gerekir.
Bugün bazı kesimlerin bu olay karşısın da sessiz kalmalarından anladığım şudur ,alman hükümeti sözde ermeni soykırımını AK PARTİ yaptı kararı almış gibi anlayarak oh ne güzel oldu dercesine seyirci kalmalarıdır.


Beyler şunu ifade etmek istiyorum.Siyaset olsun diye elinizde taşıdığınız o al yıldızlı al bayrak bir bez parçası değildir .Bayrağımız ,vatanımızı milletimizi ve şehitlerimizi temsil etmektedir.Bu sebepledirki bazı Zamanlarda aklınıza gelen ve kullandığınız bayrağımızın temsil ettiği bu vatana ve ülkeye yapılan saldırılara ve haksızlıklara karşı sessiz kalmanızı esefle kınıyorum.Şunu unutmayınız ki ülkemiz işgale uğradığı vakit CHP liler bir kenera çekilsin Ak partilileri kılıçtan geçirin diye ayırmayacaklar bunu etrafımızdaki ülkelerde uygulamalı olarak görüyoruz.


Ben bu ülkenin bir ferdi olarak sizleri vatan söz konusu olduğu zaman birlik olmaya ve ortak bir duruş sergilemeye davet ediyorum.Bu davetime icabet etmeyenleri de her ortamda ve platformda en ağır dille eleştireceğimi bilmenizi istiyorum.


YOL ÜZERİNDE BAĞI OLAN İLE GÜZEL YARİ OLANIN BAŞI DERTTEN KURTULMAZMIŞ.
Evet bizim ülkemiz bulunduğu konum itibari ile yol üzerindeki bağ gibi ,gelen geçen herkes bir salkım üzüm koparmak istiyor,güzel bir yar gibi herkes ona kavuşmak istiyor.
Biz düşmanlarımızın ne bağımızdan bir salkım üzüm koparmasına nede güzel yarimiz olan vatanımıza kavuşmalarına müsaade etmeyiz ,etmeyeceğiz.
Vatan,millet ve bayrak söz konusu olduğunda tüyleri diken diken olan ve gözleri dolan tüm kardeşlerime ,selam ve dua ile
Allah’a emanet olun.

Yorum Yazın