Dondurucu soğukların başladığı bugünlerde ilçedeki sokak hayvanlarının yemek ve kalacak yer ihtiyacını karşılamak için yoğun mesai harcayan Buca Belediyesi, sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor. 20 aylık süre içerisinde 3573 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1074 hayvanı kısırlaştırıp aşılamasını yaptı. Ekipler ayrıca 222 sokak hayvanını sahiplendirip sıcak bir yuvaya kavuşturdu.

BUCA7249

‘Bu dünya hepimizin’ bilinci ile sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hayvan Ambulansı ile de hasta, yaralı, trafik kazası geçirmiş veya travmalı sokak hayvanlarına anında müdahale ediyor.

Vatandaşların ihbarları ile harekete geçen ekipler hasta sokak hayvanlarını yerlerinden alarak tedavi işlemini gerçekleştiriyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri 20 aylık süreçte, Buca sokaklarında yaşayan 3573 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi. Teknolojik cihazlar ve uzman hekimler ile 1074 adet sokak hayvanına kısırlaştırma işlemi yapan ekipler, hayvanların iç- dış parazit aşılamalarını da yaparak, sokaklarda sağlıklı yaşam sürmelerini sağladı.

Bakımı ve aşıları tamamlanan sağlıklı can dostlarımıza sıcak ve güzel bir yuva kazandırma çalışmaları da yapan Müdürlük 20 ayda 222 sokak hayvanını da sahiplendirmeyi başardı. Müdürlük ayrıca ilçe sınırları içerisinde bulunan 30 adet beslenme odağına her gün bakım ve temizlikleri yaptıktan sonra kaliteli kuru mama takviyesi yapıyor.

BUCA7268BUCA7361BUCA7370IMG_1740

Yorum Yazın