Buca Belediyesi tarafından 22 Mart Dünya Su Gününde Bucalı öğrencilerle birlikte su kaynaklarının önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, su tasarrufu çağrısı yapıldı. Belediye hizmet binasının tüm musluklarına su tasarrufu aparatı takılırken, Bucalı öğrenciler, legolarla su israfının önüne geçmenin yollarını anlattı.
Buca Belediyesi, Dünya Su Gününde su kaynaklarının korunması ve bilinçli kullanılmasının önemine dikkat çekmek için Bucalı öğrencilerle bir araya geldi. Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Işık’ı makamında ziyaret eden Atatürk Ortaokulu, Ufuk Ortaokulu, Saadet Emir Ortaokulu, Cengiz Sani İlkokulu ve 9 Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlkokulu öğrencileri su kaynaklarının önemine ilişkin küçük bir sunum yaparak, tasarruf çağrısında bulundu.
Başkan Yardımcısı Murat Işık’a yapılan sunum kapsamında, 9 Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlkokulu öğrencilerince kurulan Lets Go Proje Ekibi, legolardan yaptıkları maket üzerinden su tasarrufuna ilişkin bildiklerini anlattı. Lets Go Proje Ekibi, sensörlü musluk kullanma, su tasarrufu aparatı ile israfın önüne geçme, elleri yıkarken suyu açık bırakmama uyarılarında bulundu.
Belediye musluklarına su tasarruf aparatı
Daha sonra Buca Belediyesine gelen tüm çocuklar bir araya gelerek, su kaynaklarının boşa harcanmaması için tasarruflu ürünlerin önemine dikkat çekmek amacıyla Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz ile birlikte belediyenin tüm musluklarına su tasarruf aparatı taktı. Gündüz, çocuklara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederken, “Musluklarımıza su tasarruf aparatı takarak israfın önüne geçmeye çalışıyoruz. Su kaynaklarımızın sınırlı olduğunu ve boşa harcamamamız gerektiğini çocuklarımıza aşılamak istiyoruz” dedi. Etkinlik kapsamında Bucalı çocuklar, “Kaynaklar sınırlı her damlası değerli” çağrısı ile tüm belediye binasını dolaşarak tek tek broşür de dağıttı.

Yorum Yazın