Ailelerin eğitim giderlerine destek amacıyla Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezini hayata geçiren Buca Belediyesi, binlerce öğrencinin umudu oldu. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, açıldığı günden bu yana bin 120 öğrencinin elinden tutarak hayallerine kavuşmasını sağladı.
Buca Belediyesi’nin öğrencilere ücretsiz ders desteği vermek amacıyla Mart 2016’da hizmete açtığı Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi (BEM) her yaştan Bucalıya ulaşma başarısı gösterdi. 12. sınıf öğrencilerinin sayısal ve sözel tüm derslerinde ücretsiz takviye eğitim, 8. sınıf öğrencileri için de ders desteği vererek ailelerin eğitim giderlerine destek olan Bilgi ve Eğitim Merkezi, açıldığı günden bu yana geçen yaklaşık 2 yıllık süreçte bin 120 öğrencinin eğitim geleceğine katkı sağladı. 12. ve 8. sınıflarda okuyan öğrencilere ücretsiz ders desteğinin yanında yaz aylarında İngilizce ders programları düzenleyen merkez, hayatlarında okula gitme şansı olmayanlar için okuma yazma kursları da düzenleyerek her yaştan Bucalı’nın eğitimine destek verdi.
Fiziki ve teknik koşullarda son teknoloji ile donatılan, 600 bin lira maliyetle 6 katlı olarak düzenlenen Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi, engelli kullanımına da uygun olarak hizmet veriyor. Zemin katında, öğrencilerin boş zamanlarını okuyarak ve dinlenerek geçirebilecekleri kafeterya ve kitap kafe yer alan merkezin 1, 2, 3 ve 4. katlarında ise 10 ve 15 kişilik ikişer adet derslik bulunuyor.

Yorum Yazın