“Yeni yılda da okumak bize iyi gelecek”

Kitap okuyarak yetişen ve değişen toplumların insani ilişkilerde de ileriye gideceğine inanan Buca Belediyesi, yeni yıl ağacını kitaplardan oluşturdu. “Yeni yılda da Okumak Bize İyi Gelecek” düşüncesiyle Buca Çevik Bir Meydanı’na yerleştirilen 8 metrelik yeni yıl ağacının ışıkları alışılagelmişin dışında, kitaplardı. Her biri farklı bir dünyaya açılan kapı niteliğindeki kitaplar, Buca Belediyesi’nin hemşerilerine yeni yıl hediyesi oldu. Bucalılar, Kitap Ağaç’tan gönüllerince kitap seçerken, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,” 2016’ya barış talepleri, çığlıklarıyla giriyoruz. Bunu tesis etmek için bizim yılbaşı ağacına değil, bizim okumaya, kitap ağacına ihtiyacımız var dedik. Burada 8 metre boyunda, kitaplardan oluşan kitap ağacımıza tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.

“Okumak bize iyi gelecek” diyerek yola çıkan Buca Belediyesi, yeni yıl ağacını kitaplardan oluşturdu. Belediye, Buca Çevik Bir Meydanı’na 8 metrelik kitap ağaç kurdu.

BUCA6237

Işıl ışıl görsel aydınlatma yerine zihinsel aydınlanmanın önemini vurgulayan “Kitap Ağaç” “Yeni yılda da Okumak Bize İyi Gelecek” sloganıyla yükseliyor. Raflarında binlerce kitap barındıran kitap ağaç Bucalılar’dan yoğun ilgi gördü.

YENİ YIL HEDİYESİ KİTAP

Yılbaşı ağacı süslemek yerine, ülkemizin en çok ihtiyacı olan okuma alışkanlığına katkı sağlamak amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina , tüm İzmirlileri kitap ağaçtan yararlanmaya çağırdı. Başkan Piriştina , “Farklı kültür ve inançlarda yeni yılı noel ağacı ile süslemek vardır. Biz dedik ki şu an bizim ihtiyacımız olan toplumumuzun en fazla ihtiyacı olan bir barış… 2016’ya barış talepleri çığlıklarıyla giriyoruz. Bunu tesis etmek için bizim noel ağacına değil bizim okumaya, kitap ağacına ihtiyacımız var dedik. Bugün onu gerçekleştirmenin kıvancını yaşıyoruz. Burada 8 metre boyunda kitaplardan oluşan, İzmirli hemşerilerimizin gelip buradan faydalanabileceği bir ağacımız var. Eğer okursak 2016’ya daha çok okuyarak girersek okumanın bize iyi geleceğini düşünüyoruz. O zaman bu nefretle kınadığımız terör belasından, Buca bugün yeni bir şehit daha verdi. Bunun daha üzüntüsü taze, yüreklerimiz yanıyor. Bunlardan kurtuluruz diye umut ediyoruz. O yüzden böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Biz çok mutluyuz ve ilgi de göreceğine inanıyoruz. Kitap ağacının başta ilçemize, ülkemize huzuru, mutluluğu, barışı ve sevgiyi getirmesini temenni ediyoruz. Tüm Bucalı ve İzmirli hemşerilerimizi bizim kitap ağacımızı görmeye; görmek yetmez buradan kitap alıp, okumaya davet ediyoruz. Sıhhatli ve huzurlu bir yıl diliyoruz” dedi.

BUCA6279BUCA6265BUCA6089BUCA6092BUCA6144BUCA6166

Yorum Yazın