Buca Belediyesi’nin olası bir doğal afete karşı belediye personelini bilinçlendirmek için verdiği eğitimler sürüyor. Tüm belediye personeline verilecek eğitimlerin ilk etabında 30 personel yangın söndürme teknikleri ve deprem sırasında yapılması gerekenler hakkında uygulamalı eğitim aldı. Teknik bilgilendirmenin ardından personel, deprem simülatöründe olası bir depremi yaşadı, yangın tüpü ile uygulamalı olarak yangına müdahalede bulundu. Personel, aldığı kapsamlı eğitim ile ilçede meydana gelebilecek olası bir doğal afette hayat kurtaracak.

Buca Belediyesi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliği ile belediye personelini yangın ve deprem konusunda bilinçlendirmek için belli aralıklarla düzenlediği eğitimler sürüyor. Toros Yangın ve Doğal Afet Eğitim Merkezi’nde verilen eğitimlerin ilk etabında 30 personele, acil durumlarda tahliye, yangın anında hareket, yangına müdahale ve olası bir depremde yapılması gerekenler anlatıldı.

İtfaiye Eğitim Uzmanı Zeynep Sarıtaş tarafından verilen eğitimde personele ilk olarak, yangın çeşitleri, yangın tüpü kullanımı ve söndürme teknikleri ile depremden önce, deprem sırasında ve depremden sonra yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı. Sarıtaş, deprem sırasında uygulanacak hayat üçgeni pozisyonunu gösterdi. Eğitimin ardından deprem simülatöründe olası bir depremi yaşayan personel, aldıkları deprem eğitimini simülatörde uyguladı. Deprem deneyiminin ardından belediye çalışanları, yangın tüpü kullanarak yangına müdahalede bulundu.

 

BUCA4042BUCA3927BUCA3942BUCA3959

Yorum Yazın