Buca’nın modern salonu Kent Konseyleri Birliği’ni ağırladı

Kente modern bir salon kazandırmak için baştan aşağı yenilenip, son teknoloji ile donatılan Buca Belediyesi meclis salonu ilk ev sahipliğini İzmir Kent Konseyleri Birliği toplantısına yaptı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakanı’nda katıldığı toplantı öncesi konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Buca’ya yakıştığına inandığımız, kentimizin konferans ve seminerlerine de ev sahipliği yapacak meclis salonumuzu açmanın keyfini ve onurunu yaşıyorum” dedi. Birlik toplantısının ardından yılın ilk Meclis Toplantısı’da yenilenen salonda yapıldı.

Yaşanılabilir ve çağdaş bir kent hedefiyle yatırımlarını sürdüren Buca Belediyesi, 2016 yılına yepyeni bir Meclis Salonu ile ‘merhaba’ dedi. Belediye hizmet binası içerisinde yer alan ve yoğun çalışma temposunun ardından tam anlamıyla baştan yaratılan meclis salonu ilk ev sahipliğini İzmir Kent Konseyleri Birliği toplantısına yaptı.

Toplantıya, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın yanı sıra Prof. Dr. Adnan Akyarlı, Ziraat Mühendisleri Odası İzmir şube Başkanı Ferdan Çiftçi, Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar ve ilçe kent konseyleri başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Silivriye ziyaret gündemde

Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvet Balcılar, kent konseyleri birliği olarak, cezaevinde olan gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül ile dayanışma içerisinde olmak istediklerini, iki gazeteciyi Silivri’de ziyaret etmek için gezi düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, yenilenen meclis salonunun Buca’ya çok yakıştığını, salonun sadece meclis toplantılarına değil sivil toplum kuruluşlarının düzenleyeceği konferans ve seminerlere de ev sahipliği yapacağını belirtti. Piriştina, 2016’nın başta barışın inşa edildiği, huzurun, mutluluğun ve sağlığın bol olduğu bir yıl olmasını temenni etti. Mürüvet Balcılar’ın Silivri ziyareti çağrısına da değinen Piriştina, “Başkanımızın duyarlı çağrısına ortak olmak, orada o seyahati ve birlikteliği sağlamak açısından üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da yaptığı konuşmasında, Kent konseyleri birliğinin nasıl doğduğunu, neler yaptığını ve bugünlere nasıl geldiğini anlattı. Bu toplantıyı böyle bir salonda ilk kez yapıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Bakan, “Buca Belediye Meclisi umarım bu salonda çok güzel kararlar alır” dedi.

Konuşmaların ardından İzmir Kent Konseyleri Birliği yürütme kurulu üyeleri seçildi. İzmir Kent Konseyleri Birliği Dönem Sözcülüğüne Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Savaş Kapucu, Genel Sekreterliğe Karşıyaka Kent Konseyi Başkanı Selman Boyacıoğlu seçilirken, İlyas Aydınalp, Mükerrem Demir, Mürüvet Balcılar, Prof. Dr. Canan Balkır ile Ali Çelik yürütme kurulunu oluşturan diğer üyeler oldu.

YENİ YILDA YENİ SALONDA İLK MECLİS

Öte yandan, Buca Belediye Meclisi 2016 yılının ilk toplantısını da yenilenen salonda yaptı. 150 kişi kapasiteli iki katlı salonun tavanı, duvarları ve kapıları akustik kaplamayla döşendi. Çok fonksiyonlu ses ve görüntü sistemlerinin kurulduğu salonun zemini yükseltilerek, karo halı döşeme ile kaplandı. Led aydınlatma ile ışıklandırılan salona ısı, geri kazanımlı iklimlendirme ve havalandırma sistemi kuruldu. Toplam 200 metrekare kullanım alanına sahip salonunun oturma düzeni ise özel katlanır koltuklar ile sağlandı.BUCA6640 BUCA6683 BUCA6769 BUCA6807

Yorum Yazın