Kıymetli dostlar;
Devletin uygulamaya geçtiği fetö veya diğer terör örgütlerine üye olan ,yardım ve yataklık yapan ,maddi destek verenlerin devlet memurluğu ile ilişkisinin kesilmesi gündeme geldiği ve uygulamaya geçileceği biliniyor. Bu konuyu ilk kez sayın Cumhurbaşkanı’mız dillendirdiğinde üst akıl Türkiye cumhuriyetinin alacağı pozisyona karşı acil bir operasyon başlattı. Aslında bu Operasyonun bir siyasi parti üzerinden Türkiye deki istikrar ve güven ortamının yanında vatanseverlik ve milliyetçilik ülküsündeki duygularla beslenen MHP ye değil o düşüncenin de aynı zamanda ortada duran denge vazifesi gören siyasi duruşunu bozmaya ,CHP gibi kutuplaştırıp ,ilkelerinden uzaklaştırıp,üst akıla hizmet etmeye yönelik olduğu kanaatindeyim. Devlet Bahçeli bunu gördüğünde ilk önce Meral Akşener i dinlendirecek ardından parti içi mekanizmaya bu tehlikeyi hatırlatacaktı.

Şimdi MHP ye yapılan bu ele geçirme harekatının altındaki düşünceye ve asıl devlete yapılmak istenen operasyonu anlatalım.
Şu an MHP siyasal zeminde tabanı oturmuş bir ideoloji ki (milliyetçi ve ülkücülük herkesim den destek alabilecek bir duygusal taraftarlık olgusudur) bürokratik kadroları zayıflamış veya ak partiye kaymış bir durumda. Kabul etmeliyiz ki şu an devlet içinde en güçlü bürokratik yapılanma FETÖ ye ait, devlet içindeki bürokratların korunması adına bu bürokratların siyasi bir kalkana ihtiyaçı var ve bu konuda düşüncesel yakınlığı en uygun kılıf MHP. Meclis’te grubu olan ve Türkiye siyasi dengelerinde MHP nin kritik durumunu taraf olarak bozmak amacını güden bu hareket umarım sağ duyulu MHP delegesi tarafından bozulacağına şüphem yok.
Bu operasyon sonucunda üst akıl bir taşla iki kuş vurmuş olacak, FETÖ siyasallaşacak aynı zamanda ak partiye kayan tabanı tekrar toparlayıp ,Türkiye yönetiminde daha etkin olarak temsil ve hareket alanı sağlayacak, onlarda sahiplerine hizmet vatana ihanet etmeye devam edecek.
Herkese hayırlı günler aklı başında hareketler diliyorum.

Mehmet TOZLU

 

Yorum Yazın