Bostanlıspor, Karşıyaka Belediyesi’nin katkılarıyla Gode Cengiz Spor Tesisleri içinde mahalle çocuklarının oynayabilecekleri bir oyun parkını hizmete açtı.
Sokak arası oyunlarına hasret kalan mahalle çocuklarına ücretsiz hizmet veren “Bostanlıspor Çocuk oyun parkı”nda 2-8 yaş gruplarına hitap edecek çeşitli oyuncaklar yer alıyor.
Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy, günümüzde çocukların mahalle arası çıkarak, sokakta oynamaya hasret kaldığını belirterek, “Karşıyaka Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a bu konuyu açtığımızda büyük heyecan duydu ve ne gerekiyorsa yapalım, yeter ki çocuklarımız mutlu olsun, huzurlu ortamda keyifle oynasın dedi. Biz de başkanımızın çocuklara olan düşkünlüğü, sevgisi ve ilgisini bu parka aktararak çeşitli oyuncaklar alıp kullanılmayan alanımıza bir güvenli Çocuk Oyun Parkı oluşturduk. Çocukların hiçbir şekilde rahatsızlık duymayacağı, tehlike yaşamayacağı ve ailelerinin de gözetiminde doyasıya oynayacakları oyun parkımızı kullanımlarına sunduk. Çocuklarımız Saat 9.00-23.00 arası bu parktan özgürce ve üstelik de ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir. Zaman zaman da eğiticilerimiz eşliğinde eğitici ve öğretici oyunlar oynanıyor, sporun kuralları öğretiliyor. Geleneksel çocuk oyunlarından olan körebe, saklambaç, mendil kapmaca, yakan top, seksek de oynatılacak. Bu konuda bize sonsuz destek veren belediye başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a çok teşekkür ederiz” dedi.
“Bostanlıspor Çocuk Oyun Parkı”nda, mini basketbol potası, mini kale, kaydıraklar, çeşitli top oyunları, bisiklet, tahtaravalli, çeşitli arabalar ve çocuk oyuncakları yer alıyor.

Yorum Yazın