Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin İzmirli tek temsilcisi olan Bornova Beckerspor, ligde kalmayı hedefliyor. Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir, eski günlere geri dönmek, lige yeniden umut ve heyecan katmak istediklerini belirtti.
2016-2017 sezonunda yakaladığı başarı ile Süper Lig’e yükselen Bornova Beckerspor, geride kalan 9 haftalık süreçte istediği ivmeyi yakalayamadı. Üst üste aldığı mağlubiyetler ve yaşanan sorunlar nedeniyle lige konsantre olamayan İzmir ekibinin yönetimi, ligde kalmayı hedeflediklerini açıkladı.
İzmir’i kadın basketbolunda en güzel şekilde temsil etmek için kurulduklarını anlatan Bornova Beckerspor Başkanı Volkan Kebir, “Kuruluşumuzdan bu yana geçen 2 sezonda başarılarımızı katlamış, Süper Lig’e yükselmiş bir ekibiz. Yabancısı olduğumuz, öğrenmeye ve alışmaya çalıştığımız bu profesyonel ligde geçen 9 hafta boyunca kötü sonuçlar aldık. Bizi destekleyenlere, taraftarlarımıza keyifli bir basketbol seyri sunamadık ve İzmir’i istediğimiz gibi temsil edemedik. Çok üzgünüz.
Ancak, bu durumu tersine çevirmek, kaldığımız yerden devam etmek, lige yeniden umut ve heyecan katmak için kolları sıvadık. Yapacağımız 2 yerli 3 yabancı oyuncu transferi ile eski günlerimize geri dönmeyi, ligde kalıcı olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Geçtiğimiz haftalarda yaptığı yurt dışı seyahatleri ile takım için oyuncu arayışında olan Kebir, takımı destekleyen tüm taraftarlardan Aralık ayı sonuna kadar beklemelerini istedi.

Yorum Yazın