Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasıyla evlerde kutlanacak olan bayramın pandemi sürecine olumlu katkısı olacağını belirterek, bayramın hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, bu yıl koronavirüsle mücadele kapsamında Ramazan Bayramının evlerde idrak edileceğini ifade ederek, “Ramazan Bayramı bütün İslam Aleminin en kutsal günlerinden biridir. Bir ay boyunca evlerinde oruçlarını tutup, ibadetlerini eda eden vatandaşlarımız, pandemi sürecinin sekteye uğramaması adına bu bayramı evlerinde kutlamak zorunda kalmıştır. Hükümetimizin aldığı bu karar vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla alınmıştır. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere koronavirüsle mücadele eden herkesin emeklerini boşa gitmemesi adına alınan kararın önemini inşallah bayram sonrasında ortaya çıkacak olan koronavirüs tablosunda daha rahat göreceğiz” dedi.

TEDBİRLERE UYMALIYIZ
Ramazan Bayramından sonra koronavirüsle mücadelenin devam edeceğini ancak yeni aşamada da tedbirlere uyulmasının önemine dikkat çeken Bölünmez Çankırı, sözlerini şöyle sonlandırdı: “İnşallah Ramazan Bayramından sonra normalleşme sürecindeki adımları, vatandaşlarımızın sağlığının tehlikeye atmadan teker teker alacağız. Bayramdan sonra kontrollü sosyal hayat ile yaşamaya devam edeceğiz. Mazlumların her daim ümidi olan Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu hepimize güç vermelidir. Ülke olarak sağlık açısından girdiğimiz bu sıkıntılı süreci en kısa zamanda atlatacağız. Ramazan Bayramında ve daha sonrasında da milletimizin yanında olmaya, dik duruşumuzu göstermeye ve liderimizin arkasında durarak yolumuza devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının; ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve mutluluğuna, barışa, kardeşliğe ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm İslam aleminin, ülkemizin ve İzmirli hemşerilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Yazın