İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Merkez Atatürk İlk Okulunda, Bornova Gençlik Merkezi fedakar gençleri ile birlikte renkli bir gün yaşandı.
İzmir Bornova Gençlik Merkezinin son iki yılda çok büyük bir renk ağı oluşturduğu Okulumu Renklendiriyorum projesi, radarına yakaladığı bir okulu daha renklendirerek çocukların dünyasına neşe kattı. Okulumu Renklendiriyorum projesi, yaşam alanları kısıtlı ve sosyal dayanışmayı pekiştirecek oyun alanlarının olmadığı yerlere kalıcı alanlar oluşturarak, çocukların dünyasına katkı veriyor. Bu sayede mutlu yetişen çocukların toplum yerindeki rolüne yön vererek, ruh sağlı yönünden üretebilen bireylerin oluşmasında adım atmış oluyor.

Gerçekleştirilen bu projede sadece bir mutluluk değil, birden fazla etkinin olduğunu unutmayan Bornova Gençlik Merkezi ekibi, attıkları her adımın bir nedeni olduğunu söylüyor. İzmir Gençlik Merkezleri Koordinatörü ve Bornova Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Gülcan: “Her mutluluk bir adım ister. Çocukların attığı her adımda izimiz olsun istiyoruz. Bunun için birkaç ince dokunuşun önemini biliyoruz ve biz mutlu olan çocuklar merkezimize gelsin diye beklemeyip, mutlu etmek için sahaya çıkıyoruz.” Dedi ve “Yanı sıra çocukları mutlu etmek için değil, siz de hayatın içinde kalmak istiyorsanız, sizi tutkuyla hayata bağlayan nedeniniz olmalı. Bizim birden fazla nedenimiz var. Okulum Renklendiriyorum projesi de bu nedenlerden biridir.” Diyerek de herkesin rolüne ışık tuttu.

 

Yorum Yazın