Çanakkale Zaferi’nin 106 yıldönümünde Gaziemir Abdullah Arda Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER’in anıta çelenk sunumuyla başlayan törende İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Musa BİNA ve okul müdürlerimiz hazır bulundu.

Çanakkale Zaferi´nin 106´ıncı yıl dönümü  nedeniyle 18 Mart Perşembe günü saat:16:00’da okulumuz Şehit Serhat Sığnak MTAL tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale ve Şehitleri Anma Programı yapıldı. Program, Gaziemir Kaymakamımız Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Ali Musa BİNA, Şube Müdürlerimiz, ve Okul Müdürülerimizin  katılımıyla Dokuz Eylül Koleji Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

         İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan tören, Şehit Serhat Sığnak MTAL Müdürü İlker ESEN’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Gaziemir Kaymakamı Dr. Ahmet Süheyl ÜÇER konuşmasında, Çanakkale´nin insanlığın hafızasından çıkmayacak kadar derin, muhteşem ama bir o  kadar da hazin bir tablo olduğunu, Çanakkale zaferi, bütün mukaddes değerleriyle yok edilmek, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin, var oluş mücadelesinin, şahlanışının adıdır, diyerek tüm şehitlerimizi rahmetle andı.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı İzmir Ezan Okuma yarışmasında birinci olan Özcan KORKMAZ’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Tilavetin ardından”Bir Hilal Uğruna” adlı gösteri yapıldı. Gösteri büyük bir coşkuyla izlendi.