Bir mülteci kampında Kurban Bayramı

2021 Kurban çalışmaları için Mali’deyiz. Bayram namazını kıldıktan sonra Senou bölgesindeki mülteci kampına doğru yola koyuluyoruz. Kampta 350’den fazla aile, zorlu şartlarda hayatta kalma mücadelesi veriyor. Burada kurbanları kesip, etleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Her çadırın önünden geçerken burukluk hissediliyor ancak böyle bir sabahta, karşılarında birdenbire bizi görmenin mutluluğu ve şaşkınlığı da yüzlerine yansıyor.

 

Kurban etinin kardeşliği nasıl pekiştirdiğini bir mülteci kampında hissediyoruz. Kurban Bayramı’nda Mali’deki zorlu yaşamları anlayarak ve kardeşliği hissederek ülkemize dönüyoruz. Bağışlanan hisse kurbanlarının bizden çok uzaklarda yüzlerce kişinin mutluluğuna vesile olduğuna şahit oluyoruz.

https://youtu.be/HLe0z0UIT8I

Reşad Başer
30 yıldır olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da ihtiyaç sahipleri için Bir Hisse Mutluluk diyerek yola çıkıyoruz. Kurban vekaletlerinizi Türkiye ile birlikte 60 ülkede milyonlarca kişiye ulaştıracak ve dertlerine derman olacağız. Siz de kurban hisselerinizle bizleri bekleyenlerin sevincine ortak olabilirsiniz.